جلسه آموزشی آشنایی با قوانین رسیدگی به تخلفات رانندگی در بافق برگزار شد

دسته: عمومی
یک دیدگاه
سه‌شنبه - 2 اکتبر 2018

 

جلسه آموزشی « آشنایی با قوانین رسیدگی به تخلفات رانندگی » با همکاری پلیس راه یزد، بافق و بهاباد و با حضور همکاران اداره امور مالی اداره کل منابع طبیعی استان یزد و همکاران اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق در محل این اداره برگزار شد.

در ابتدای جلسه کمال کریمی، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق ضمن تقدیر و تشکر و خوش آمد گویی خدمت فرمانده پلیس راه یزد، بافق و بهاباد و جانشین وی و قبول زحمت درخصوص برگزاری این کلاس آموزشی، خواستار برگزاری ادامه کلاس های آموزشی جهت فرهنگ سازی بیشتر و کاهش تصادفات شد.

سپس سروان روح پرور، فرمانده پلیس راه یزد، بافق و بهاباد، ضمن گرامیداشت خاطره شهیدان ۸ سال دفاع مقدس و تقدیر و تشکر از برگزاری چنین کلاس های آموزشی، نسبت به ارائه برخی آمار تصادفات و دلایل حادث شدن آن را به جمع حاضر یادآور شد.

در ادامه جانشین و مسئول پلیس راه یزد، بافق و بهاباد ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و خیرمقدم و خوش آمدگویی، درخصوص بازآموزی آموزشی آئین نامه راهنمایی و رانندگی، نکاتی را ارائه نمود:

قاسمی اظهار داشت:‌ در بحث ترافیک ۳ مورد انسان، خودرو و محیط در تصادفات تأثیر دارد. ندانستن بیشتر مقررات توسط انسان، عامل بروز تصادفات است.

وی بیشترین علت تصادفات در جاده ها را عدم توجه به جلو و در شهر عدم رعایت حق تقدم ذکر کرد.

مسئول آموزش پلیس راه یزد، بافق و بهاباد درخصوص عبور در تقاطع های هم عرض که فاقد چراغ و علائم راهنمایی هستند، افزود: هرگاه دو خودرو روبروی هم در حال حرکت باشند حق تقدم با خودرویی که قصد پیچیدن به سمت راست دارد. چند خودرو قصد ورود به تقاطع داشته باشند حق تقدم با خودرویی که سمت راست آن خالی است می باشد. چهار خودرو با رعایت احتیاط و سرعت مطمئنه وارد شوند و درخصوص تقاطعی که هم عرض نیست حق تقدم با وسیله ای است که عرض آن بیشتر است.

قاسمی عنوان کرد: طبق آئین نامه تصویبی جدید، خودروهایی که در میدان هستند و نزدیکتر به سنگ جدول میدان بوده حق تقدم با آنها می باشد.

وی ماده ۱۰۵ آئین نامه راهنمایی و رانندگی را یادآور شد و ادامه داد: خودروها بایستی از دو خط عبور سمت راست حرکت کنند و خط عبور سمت چپ خالی باشد مگر در زمانیکه قصد سبقت و گردش به چپ داشته باشیم یا چیزی وسط جاده افتاده باشد و با رعایت حق تقدم، زدن راهنما و سرعت مطمئنه عبور کنیم.

وی افزود: طبق بخشنامه های جدید شرکت های بیمه، برای خسارت کمتر از ۷ میلیون و هفتصد هزار تومان کروکی نمی خواهد.

سروان قاسمی تعاریفی از آزادراه و بزرگراه را نیز بیان نمود.

وی بیشترین علت تصادف را عدم توجه به جلو مخصوصاً در جاده دانست. خستگی، خواب آلودگی، عدم توجه به علائم راهنمایی و رانندگی،استفاده از تلفن همراه درحین رانندگی، خوردن و آشامیدن و …را از دیگر دلایل بروز تصادف ذکر کرد.

قاسمی اضافه کرد: طبق ماده ۱۹، بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و کلیه سرنشینان انواع خودروهای در حال حرکت در کلیه راهها و همچنین استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای رانندگان و سرنشینان هرنوع موتورسیکلت اجباری است و با متخلفان برابر جریمه پیش بینی شده در جدول جرائم رانندگی برخورد می شود.

مسئول آموزش پلیس راه یزد، بافق و بهاباد، معاینه فنی برای خودروهای شخصی را هر ۴ سال و برای پلاک عمومی هر یکسال عنوان کرد.

در پایان سروان قاسمی پاسخ های لازم به سؤالات شرکت کنندگان ارائه نمود.

۵۰۰۱


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 2 اکتبر 2018 - 11:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن خسته نباشید به مسئولین یک پیشنهاد دارم.
بعضی موارد رو مخصوصا حق تقدم در میدان رو بنر کنید و درچند جای شهر نصب کنید تا بعضی ها فکر نکنند سرعت گیرهای قبل میدان تخته پرش است و یعدش طلبکار هم میشوند.
دوم اینکه اونهاییکه پلاستیک زباله رو میذارن روی صندوق عقب و تو خیابون راه میفتن و اصلا یادشون میره که آشغال دارن میبرن و خیابونها رو خراب میکنند .چه برنامه ای براشون دارید
لطفا این مطالب رو به گوش مسئولین برسونید.