مطلب قابل تامل “بافق رسا” درباره تغییرات مدیریتی فسفات آسفوردی

دسته: عمومی
2 دیدگاه
سه‌شنبه - 16 اکتبر 2018
مطلب قابل تامل “بافق رسا” درباره تغییرات مدیریتی فسفات آسفوردی

در انبوه بحث ها و کشمکش های واگذاری آنومالی شمالی و تخلفات محرز صورت گرفته در حدودمرزی بافق و اردکان، شاید کمتر کسی صحبت از مجتمع معدنی و صنعتی فسفات آسفوردی به میان بیاورد! مجتمعی غنی که توان تولید دو محصول کنسانتره آهن و کنسانتره فسفات دارد؛ که به جرأت فسفات تولیدی آن باکیفیت ترین در کشور است

در انبوه بحث ها و کشمکش های واگذاری آنومالی شمالی و تخلفات محرز صورت گرفته در حدودمرزی بافق و اردکان، شاید کمتر کسی صحبت از مجتمع معدنی و صنعتی فسفات آسفوردی به میان بیاورد! مجتمعی غنی که توان تولید دو محصول کنسانتره آهن و کنسانتره فسفات دارد؛ که به جرأت فسفات تولیدی آن باکیفیت ترین در کشور است.

از ویژگی های کانسار آسفوردی دارا بودن درصد بالایی از عناصر نادر خاکی با درصد پایین کادمیوم است که این مجتمع را در نوع خود شاخص کرده؛
اما مدتهاست این مجتمع، درگیر اختلافات داخلی است؛ اختلافاتی که منبعث از منفعت طلبی و جاه طلبی گروهی در داخل خودِ مجتمع بوده که تشریح این موضوع در این مقال نمی گنجد.

از این موارد که بگذریم، ماههاست آقای عسکری، مدیرعامل مجتمع فسفات بعنوان مدیرعامل کُک سازی زرند هم منصوب شده و در حال حاضر با حفظ سِمت بعنوان سرپرست مجتمع فسفات فعالیت می کند و حضور کمرنگی در این مجتمع دارد.

مدیران ارشد شرکت تهیه و تولید نیز در غفلت مسئولین بافق در تکاپوی انتخاب مدیری غیر بومی به منظور تحقق سیاستهای کلان سازمان هستند.صادقی گزینه غیربومی و مورد تایید جعفری محتمل ترین فرد برای مدیرعاملی فسفات است. علت تأخیر در انتصاب صادقی بعنوان مدیرعامل مجتمع فسفات آسفوردی بازخوردهای منفی این انتصاب در بین برخی مسئولین شهرستان بوده که جعفری را برآن داشته تا فعلاً دست نگه دارد تا به قول معروف آبها که از آسیاب افتاد حکم نامبرده را قطعی کند!

انتصابی که می تواند عملی شدن و تحققِ طرح استحصال عناصر نادر خاکی و احداث کارخانه اسید فسفریک که جزو تعهدات قرارگاه خاتم در فسفات بوده را تحت الشعاع قرار داده و کلاً منتفی کند، چراکه طرح مذکور عملاً برای قرارگاه خاتم توجیه فنی نداشته و علیرغم پیگیری های مسئولین شهرستان جهت محقق شدن آن، توفیقی حاصل نگردیده؛ حال با این تفاسیر باید دید آیا صباغیان، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار و اعضای شورا عزمی جهت پیگیری موضوع مذکور دارند یا فصل جدیدی از کتاب قطور ظلم به بافق را تنها نظاره گر بوده و ورق خواهیم زد!!
بافق رسا
مهر۹۷


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۸۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 17 اکتبر 2018 - 8:25 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی عده ایی محدود در داخل مجتمع که اتفاقاً بسیارپر ادعای نیز هستند ، منافع شخصی خود را ارجح بر منافع جمع کارکنان وشهر میدانند ، خود را عقل کل نیز می دانند انوقت چگونه انتظار داریم مهندس جعفری ، صباغیان ؛ امام جمعه محترم وفرماندار کاری بکنند .
این خانه از پای بست ویران است ؛ ومظلومان این پروسه کارکنانی که باید خون دل بخورند وشهری که ادعای آبادانی آن را داریم . والسلام

فرهاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 17 اکتبر 2018 - 6:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مگر قبل از واگذاری مدیر بومی سر کار نبود چه گلی به سر شهر بافق ریخت جز حاشیه و عدم تعامل با پرسنل بومی و حق کشی و کار را به جایی رساند که تهیه تولید به این نتیجه رسید که واگذار کند .