نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:اگر خوراک سرمایه گذاران تامین نشود مردم ساکت نخواهد بود

دسته: اخبار ویژه , نماینده مردم بافق در مجلس
یک دیدگاه
پنج‌شنبه - 18 اکتبر 2018
اگر خوراک سرمایه گذاران تامین نشود مردم ساکت نخواهد بود

نماینده حوزه انتخابیه کشور در مراسم تودیع و تکریم مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _ بافق گفت: اگر خوراک سرمایه گذاران تامین نشود مردم ساکت نخواهند بود.

نماینده حوزه انتخابیه کشور در مراسم تودیع و تکریم مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _ بافق گفت: اگر خوراک سرمایه گذاران تامین نشود مردم ساکت نخواهند بود.

IMG_0214

محمد رضا صباغیان بافقی در این جلسه با اشاره به فعالیت بالغ بر ۵ هزار نفر نیرو در شرکت سنگ آهن گفت:مجموعه برای شهرستان از اهمیت بالایی برخوردار است .

IMG_0270

وی اظهار داشت:در این مدت مردم منتظر بودند تا بدانند چه کسی سکان این شرکت را در دست می گیرد.

IMG_0254

وی با بیان اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی بافق بر مسائل اجتماعی، اقتصادی و… شهر تاثیر گذار است خطاب به مسوولین استان و شهرستان عنوان کرد: بیش از ۵۰ سال سرمایه از بافق بیرون می رود و گودالی تهی باقیمانده است.

IMG_0251

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه انتظار مردم پس از رفتن سرمایه عمران و آبادانی برای شهر است تصریح کرد: هنوز راه اصلی شهر به مرکز استان دو بانده نیست و هر روز شاهد روی دادن حوادث ناگوار در این محور هستیم.

صباغیان با اشاره به اینکه پس از گذشت سالیان متمادی دود یک کارخانه از شهر به هوا نرفته است خاطر نشان کرد:در حال حاضر مردم ایجاد آلگومراسیون نیم بند را نظاره گر هستند.

صباغیان با بیان اینکه بافق دریا، کشاورزی و زیرساخت لازم برای جذب توریست ندارد گفت: اگر شراب خوری جرعه ای فشان بر خاک.

IMG_0246

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی اشاره ای به بروز اعتراضات مردمی در پی نارضایتی از احداث صنایع جوار معدنی و همچنین احقاق حقوق شهر داشت و گفت:پس از آغاز حرکتی مردم امیدوار شدند.

IMG_0228

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه بکارگیری مدیران بومی با توجه به شناخت ظرفیت ها در راستای توسعه مثمر ثمر هستند متذکر شد:مردم انتظار دارند بعد از ۵۰ سال از عمر معدن چرخه فولاد تکمیل شده و عائدات آن نصیب شهر شود .

وی خطاب به مسوولین استان در رابطه با تامین خوراک صنایع جوار معدنی شهرستان گفت: شیر میش حق بره هست.
دستها و چشمهایی برای تامین خوراک فولاد و کارخانه جوار معدنی به شدت در جریان است .

نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه د خاتم در مجلس شورای اسلامی افزود:اولویت معادن و آنومالی از آن بافق است نه اینکه مردم بعد از مدتها متوجه شوند خوراک به فلان کارخانه واگذار شده است.

وی ادامه داد: سرمایه گذار کنار دریا در تشنگی بسر می برد و بعد از دوندگی بسیار به او خوراک نمی دهند.

اگر خوراک سرمایه گذاران تامین نشود مردم ساکت نخواهد بود.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری ازسخنان خود به موضوع حساس دفاع از حقوق کارگر و کارفرما اشاره کرد و یادآور شد: مسوولین استان نیز حقوق دولتی و دو درصد عوارض عمران و آبادانی شهر را پرداخت کنند.

مقام مسوول اضافه کرد:پیمانکار در منطقه” بیشه در ” بافق با حمل سنگ بدون یک ریال به صندوق صدقه خیریه موجب تخریب محیط زیست شده است.

وی همچنین به عدم ایمنی محل کار کارگران در برخی معادن اشاره ای داشت و عنوان کرد : کارگر از ساعت ۵ صبح تا ۷ شب در محل کار فعالیت دارد اما بعد از سه ماه باید چشم انتظار پرداخت حقوق خود باشد.

وی باز هم به ایجاد تشکل های کارگری اشاره کرد و گفت: ابتدایی ترین حقوق کارگر مد نظر قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد بر ضرورت آبرسانی از خلیج فارس به استان تاکید کرد و گفت: با حمایت شرکت سنگ آهن، چادرملو، سرب و روی مهریز و… این طرح اجرایی شود .

صباغیان بافقی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از همراهی امام جمعه، فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر بافق، بخشدار، شهردار و … لازمه پیشرفت و آبادانی شهر را تعامل و همراهی و همدلی عنوان کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 19 اکتبر 2018 - 12:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از مدیر عامل جدید سنگ آهن می خواهیم تحولی در ورزش سنگ ایجاد کند چند سالی است که ورزش سنگ آهن تعطیل است وخلاصه شده در یک لیگ هندبال که چندتا بازیکن غریبه می آیند و تمام بودجه ورزشی سنگ آهن را بالا می کشند و می روند خواهشمندیم از مدیر جدید، اول از همه کاظمی را عوض کنید و یک فرد مدیر ، شجاع و ورزشکار بافقی را بعنوان مدیر عامل باشگاه انتخاب کنید ودر مرحله بعد ۱۱رشته ورزشی که عسکری و کاظمی تعطیل کردند احیا کنید چون در این ۱۱رشته در مجموع آقایان وخانمها ودر تمام رده های سنی حدودا ۲۰۰۰نفر ورزشکار نوجوان و جوان داشتیم که الان محروم از ورزش هستند. اجرکم عندالله