رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق گفت:مرمت میدان خان با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیون تومان

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری , میراث فرهنگی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۶ آبان ۱۳۹۷
مرمت میدان خان با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیون تومان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق از مرمت و بازسازی میدان خان با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیون تومان خبر داد.

IMG_20181106_230527_184

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق از مرمت و بازسازی میدان خان با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیون تومان خبر داد.

لیلی رنجبر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ” بافق فردا” با بیان اینکه مرمت این میدان از جمله پروژه های مشارکتی است اظهار داشت: تفاهنامه ای فی مابین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و شهرداری بافق منعقد شد.

IMG_20181106_230521_772

وی با اشاره به اینکه اداره کل میراث اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان برای تامین مصالح تخصیص داده است عنوان کرد: شهرداری نیز عملیات اجرایی کار را بعهده گرفت.

رنجبر با اشاره به قول مساعد شهردار بافق مبنی بر تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در رابطه با مرمت میدان خان تصریح کرد: مرحله اول عملیات بازسازی و بهسازی میدان شامل جدار سازی،نصب درب های هم شکل، استحکام بخشی ورودی میدان و… است.

IMG_20181106_230518_104

مقام مسوول با اشاره به اینکه با آغاز کار مرمتی جزئیات و نواقص بروز داده می شود خاطر نشان کرد: مراحل جمع آوری ناودان های میدان باعث شد از آسیب بیش از حد به بناها خودداری شود.

IMG_20181106_230514_272

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق افزود:نما و آجرهای میدان هم شکل شده و بندکشی نیز دوباره بهسازی می شود.

رنجبر با بیان اینکه دو باب مغازه صنایع دستی برای ارائه محصولات نخیلات بافق در ایام نوروز افتتاح خواهد شد گفت:با ساماندهی کارونسرای زرتشتیان محور گردشگری تا حمام کاکامیر تکمیل می شود.

IMG_20181106_230509_673

رنجبر همچنین به مرمت مسجد جامع بصورت مشارکتی فرمانداری و اداره کل میراث فرهنگی اشاره ای کرد و یادآور شد:اولویت در حال حاضر مرمت پشت بام و جمع آوری ناودان ها و استحکام بخشی بنا است.

وی ادامه داد:پشت بام مسجد جامع آجر فرش شده و بند کشی و ریشه یابی نواقص آن انجام می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق همچنین از بازسازی نمای شبستان و بخش ترک خوردگی عمیق در این محل خبر داد و عنوان کرد: سر درب مسجد جامع نیز استحکام بخشی شد و با اصلاح درب ورودی، باز و بسته شدن آن براحتی انجام می گیرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶۱
برچسب ها: