سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۱۴:۵۰ بعد از ظهر

کسب مقام نخست کشوری رشته ترجمه انگلیسی قرآن توسط جوان بافقی

کد خبر: 10000
تعداد بازدیدکننده: 493
تاریخ: ۲۴ مهر ۱۳۹۱

یونس خالقدادی متولد۱۳۷۵بافق، مقام نخست دومین دوره مسابقات کشوری مهرپویان هلال احمر در رشته ترجمه انگلیسی قرآن را کسب نموده است.

وی همچنین در سال گذشته و سالجاری موفق گردیده در استان مقام نخست را کسب نماید و در سالجاری نیز موفق به اخذ مقام نخست کشوری این مسابقات گردید.

 خالقدادی   در گفتگو با «بافق فردا» با بالا دانستن سطح این دوره  از مسابقات، عنوان داشت: تعداد ۲۷ شرکت کننده از استان های مختلف کشور در این دوره از مسابقات شرکت نمودند.

وی با اشاره به نقش مسئولین هلال احمر شهرستان برای نیل به سوی فعالیت در رشته ترجمه انگلیسی قرآن، بیان داشت: در دوره راهنمایی در مسابقات فرهنگی هنری حفظ قرآن کریم شرکت می کردم و این زمینه ساز شروع فعالیت بنده برای شرکت در این رشته شد.

خالقدادی ادامه داد: پس از عدم موفقیت در دوره نخست مسابقات کشوری برای دستیابی به موفقیت، این بار با تهیه لوح های فشرده و کمک از معلم های زبان با جدیت بیشتری تلاش کردم و موفق به کسب مقام نخست شدم.

وی با بیان برخی تفاوت های ترجمه انگلیسی قرآن با متون فارسی، افزود: اکنون در شهرستان در این رشته موارد زیادی سراغ ندارم و ضروریست برای گسترش این رشته برنامه ریزی گردد.

این قاری قرآن کریم بیان داشت: در ترجمه انگلیسی تلفظ صحیح، روانخوانی، اطلاعات زبان خارجی و دیگر آیتم ها مورد نظر و توجه قرار می گیرد.

 یونس خالقدادی، استعانت خداوند و در جایگاه بعدی توجه و تشویق ویژه پدر و مادر و مسئولین جمعیت هلال احمربافق را از جمله مهمترین دلایل موفقیت دانست.

۷ نظر

 1. محمد رضا می‌گه:

  مرحبا بر این جوان بافقی

 2. پسر اکبر خالقدادی یکی از معلمها و استادان خوب ماست… خیلی حالیشه بابا …احسند

 3. علیرضا می‌گه:

  مرحبابراین جوان بافقی درودبرهلال احمریها

 4. حسین وجعفر می‌گه:

  هلال احمردوست داریم

 5. علی رضا می‌گه:

  ضمن تبریک به شما جوان موفق، برایتان ادامه موفقیت آرزومندم.

 6. reza می‌گه:

  احسنت به همت این جوان وباتشکرازمسءول جوانان ورءیس جوان دوست هلال احمر.جوانان بافقی ببینید توانایی و خودباوری خودتان را انشاءالله شاهد درخشش بیشتر بافقی هاباشیم.

 7. ایمان داشتم به این شیر مرد