شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۹:۴۲ قبل از ظهر

خدایی شویم ….

کد خبر: 10093
تعداد بازدیدکننده: 166
تاریخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۱

خدایی شویم ….
کردگار بی همتا به انسان باور خود بزرگ بینی و برتری داد تا حقیقت زاده شدن از پست ترین چیزها را به فراموشی بسپارد و در راه تعالی خویش بکوشد. خداوند بی نیاز انسان را نیازمند آفرید تا با تلاش و کوشش در راه رسیدن به هدفی والا گام نهد. دادار یکتا به آدمی خرد داد تا بیندیشد و در پس اندیشه ها سازندگی داشته باشد. یزدان پاک با مهر و محبتی بی اندازه انسان را بی نیاز کرد تا او راه مهرورزیدن را بیاموزد.
 همه آنچه پروردگار ما از بندگانش خواسته در شادی و خوشبختی آنها خلاصه می شود انسان بینا می بیند و می داند که دنیای فانی جای دشمنی و کینه توزی نیست حسادت و مردم آزاری راه به جایی نخواهد برد و نتیجه رفتار هر کس به خود او باز خواهد گشت. اگر انسان با چشمان بینا پرواز فرشته مرگ را بالای سر خود درک کند و هر لحظه در انتظار نشستن آن بر شانه های نحیفش باشد، هیچگاه غیر از فرمان خدا عمل نخواهد کرد. اگر آدمی باور کند که مرگ دیر یازود به سراغش خواهد آمد و به مقام و موقعیت و مال و منال او اعتنایی نخواهد داشت خدایی می شود. دیدگانش بر روی واقعیتها باز خواهد شد و سراسر وجودش پر خواهد گشت از نور الهی. آنوقت دیگر واژه ظالم و مظلوم بی معنی می شود و انسان متعالی گام در راهی روشن می نهد که فطرت پاکش چراغ دانایی آن را برافروخته است.
 بیائید خدایی شویم و از موقیتهایی که همه امتحان الهی است سربلند بیرون بیاییم. ارزشهای والای خویش را که در پس گردو غبار سختیهای روزگار به دست آورده ایم فدای هوای نفس خویش ننمائیم و پاکی خویش را گرفتار تندبادهای منیت نکنیم باشد که دادار بزرگ نظر لطفی به بندگان دیرباورش بنماید.

عالیه نقیب الذاکرین بافقی(مهرگان)

۲ نظر

  1. سهیل می‌گه:

    زیبا بود.

  2. بافقی می‌گه:

    مهرگان بزرگوار خسته نباشی قشنگ بود مثل همیشه