یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۳:۲۷ قبل از ظهر

استاندار یزد از پروژه‌های عمرانی شهرستان مهریز بازدید کرد

کد خبر: 10251
تعداد بازدیدکننده: 184
تاریخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۱

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، “محمد رضا فلاح زاده” روز گذشته به همراه جمعی از مسئولین از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه‌های عمرانی و تولیدات کارخانجات شهرستان مهریز قرار گرفت.

کارخانه سیمان تجارت مهریز اولین پروژه‌ای بود که فلاح زاده ازخط تولید و سیلوهای ذخیره سازی آن بازدید کرد.

این کارخانه در حال حاضر شرایط  اشتغال ۶۰۰ نفر را به صورت مستقیم و بیش از دو هزار نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده است. کارخانه سیمان تجارت با اعتبار ۱۷۵ میلیارد تومان، روزانه ۳۲۰۰ تن کلینکر تولید می‌کند.

بازدید از پروژه احداث تقاطع امام علی(ع) برنامه دیگر استاندار در سفر به مهریز بود که استاندار در بازدید از این پروژه دستور داد تا جهت احداث این تقاطع به صورت دو بانده پیگیری و اقدامات لازم انجام پذیرد.

پروژه احداث تقاطع امام علی(ع) در ورودی مهریز با برآورد اعتبار ۷۰۰ میلیون تومان در حال اجرا می‌باشد.

فلاح‌زاده همچنین در بازدید از پروژه احداث مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی آتنا در راستای تامین آب مورد نیاز این مکان، دستوراتی را صادر کرد.

۱۶ سوئیت اقامتی در مجتمع خدماتی رفاهی آتنا در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار با اعتباری معادل ۱۱ میلیارد تومان در شهرستان مهریز در حال احداث است.

کارخانجات تولید کاشی اطلس و مهسرام از دیگر برنامه‌های بازدید استاندار یزد در مهریز  بود. کاشی مهسرام با اشتغال ۲۰۰ نفر، روزانه بین ۱۰ تا ۱۲ هزار متر مربع تولید کاشی دارد که میزان صادرات این کارخانه ۳۰ درصد تولید روزانه می‌باشد. کاشی اطلس نیز در مهریز روزانه ۱۳ هزار متر مربع کاشی و سرامیک تولید می‌کند.

استاندار یزد در بازدید از کارخانه موکت فیروزه در جریان مسائل و مشکلات این کارخانه قرار گرفت.

کارخانه موکت فیروزه با تولید روزانه ۳۰ هزار متر مربع و اشتغال ۱۱۸ نفر توانسته در بین سه تولید کننده برتر موکت در کشور قرار گیرد.

بازدید از تصفیه خانه شهرک صنعتی مهریز یکی دیگر از برنامه‌های سفر یکروزه‌ی استاندار یزد به مهریز بود.

فلاح زاده در این بازدید با توجه به پیشرفت قابل توجه این پروژه، تلاش و همکاری مسئولین مرتبط را برای راه‌اندازی زود هنگام آن خواستار شد.

تصفیه‌خانه شهرک صنعتی مهریز با ظرفیت تصفیه ۱۱ لیتر بر ثانیه آب در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار و با اعتبار سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در حال ساخت می‌باشد.

استاندار یزد در ادامه سفر به مهریز از پروژه‌های مسکن مهر، باغ پهلوان‌پور و همچنین محل احداث مجتمع گلخانه‌ای و مجتمع دامداری بازدید کرد.

عمده مشکلات موجود در راستای اجرای پروژه‌های شهرستان مهریز مسئله تامین آب و سرمایه در گردش بود که فلاح زاده در راستای رفع این مشکلات دستوراتی را صادر کرد.

۱ نظر

  1. رنجبر می‌گه:

    اقای استاندار چرا به بافق سر نمی زنند
    چرا مشکلات ما را جو یا نیستند