دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۴۳:۵۶ قبل از ظهر

والدین چهار قلوهای بافقی ازمسوولان محلی و استانی استمداد می طلبند

کد خبر: 10272
تعداد بازدیدکننده: 195
تاریخ: ۰۱ آبان ۱۳۹۱

والدین چهار قلوهای بافقی پس از گذشت چهار سال از تولد فرزندانشان همچنان با مشکلات مالی روبرو هستند و از مسوولان ذیربط استمداد می طلبند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، خانواده ی ۴ قلوهای بافقی ، به سختی روزگار را سپری می کنند ، علیرغم پیگیری و تلاش برای دریافت کمک، هنوز اقدام اساسی از سوی مسئولین برای رفع مشکلاتشان صورت نگرفته است.

چهار سال پیش ، یک زوج جوان در روستای مبارکه بافق با سطح زندگی متوسط، همزمان صاحب چهار فرزند شدند.

چهارقلوهایی که به همراه برکت با خود، مشکلاتی هم برای پدر و مادر جوانشان به همراه آورند.

این نوزادان که دو تای آنها پسر به نام‌های ابو الفضل و علی‌رضا و دو تای دیگر دختر و به نام‌های فهیمه وفاطمه هستند، در نخستین زایمان این مادر جوان به دنیا آمدند.

مجید زینلی پدر این نوزادان کارگر یکی از پیمانکاریهای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق و مادر آنها هم خانه دار است .

پدر ۴ قلوها در گفت و گو با ایرنا، گفت: آنچه در این زمینه مسلم است و در رسانه هاخوانده وشنیده ایم دولت ومسئولان بسیاری از هزینه‌های مالی این قبیل فرزندان را برای چند سالی متقبل می شود.

مجید زینلی حمایت های دولت را شامل کم کردن ساعات کاری پدر خانواده، آوردن پرستار برای بچه‌ها، کمک به تهیه مایحتاج نوزادان اعم از پوشاک، شیرخشک، خرید خانه‌ای درخور برای خانواده برشمرد وگفت: هیچ فرد یا دستگاهی در این ارتباط دست مارانگرفته است.

وی که منزل شخصی ندارد ودر یکی از خانه های بهزیستی با پرداخت ماهیانه ۱۰۵ هزار تومان اجاره بهاء ، به این نهاد در روستای مبارکه زندگی می کند می افزاید : با حقوق ماهیانه ۴۷۰ هزار تومان، چگونه می‌توان هزینه ۱۰۵هزار تومانی اجاره خانه ،۲۰۰هزار تومانی اقساط بانکی وهزینه های کلان زندگی اعم از خوراک ،پوشاک ،آب ،برق ، تلفن و…را تامین کرد.

مادر ۴ قلوها هم بااشاره به مشکلات مالی واقتصادی زندگیشان به خبر نگار ماگفت : نگهداری ۴ فرزند آنهم با این شرایط، بسیار سخت است وامید واریم مسئولان به ما کمک کنند تا بتوانیم فرزندان خوبی برای جامعه تربیت کنیم .

وی ابرازامیدواری کرد: شوهرش کار مناسبی پیدا کند تا احساس شرمندگی نکند.

وی ادامه داد: ای کاش خانه‌ای داشته باشم که فرزندانمان در آن بزرگ شوند و هیچ گاه مریض نشوندزیرا می‌ترسم اگر مریض شوند، نقلیه ای برای مراجعه به دکتر نداریم و قادر نیستیم هزینه درمان آنها را تامین کنیم.

مادر چهارقلوها همچنین گفت :در این مدت برای مراقبت از بچه ها بسیار سختی کشیدیم و زمانی هم که از بهزیستی بافق برای پرستاری بچه ها در خواست کردیم به ما پاسخ دادند در بافق پرستار نداریم و باید از یزد در خواست کنیم.

وی با ابراز نگرانی ادامه داد: علاوه بر زحمت و رنجی که برای فرزندانمان کشیده ومی ‌کشیم، این مشکلات مالی و اقتصادی کودکان است که برایمان کمرشکن شده واز مسئولان در خواست کمک داریم .

این مادر اضافه کرد: مساعدت مسوولان می‌تواند انگیزه خوبی باشد برای این که نوزادان که آینده سازان این مملکت هستند، با شادی و نشاط بزرگ شده و به نحو احسن پیشرفت کنند.

۳ نظر

  1. مسئولین لطفا کمک کنند… واقعا هر کس میتواند به انها کمک کند تا انها راحت تر زندگی را بگذرانند .. با تشکر

  2. محمد می‌گه:

    خیران بافقی کجا هستند که به این خانواده کمک کنند گرفتن دست این خانواده کمترازبرگزاری مجالس روضه نیست

  3. شاکر می‌گه:

    عبادت بجزخدمت خلق نیست به تسبیح وسجاده ودلق نیست