شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۷:۲۱ بعد از ظهر

راه‌اندازی واحدهای احیای مستقیم طرح‌های فولادی استانی تا بهار۹۲

کد خبر: 10339
تعداد بازدیدکننده: 181
تاریخ: ۰۲ آبان ۱۳۹۱

۹۲

معدن و توسعه(شماره ۴۷۵ مورخ ۲۹/۷/۹۱): رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تا بهار ۹۲، واحد‌های احیای مستقیم طرح‌های فولادی استانی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش معدن و توسعه، دکتر فریدون احمدی در مراسم تقدیر از ایثارگران ایمیدرو، با اشاره به این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر، واحد‌های احیای مستقیم طرح‌های فولادی استانی، بیش از ۷۰ درصد پیشرفت دارد. رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به این‌که ایمیدرو مهم‌ترین سازمان توسعه‌ای کشور است و در آینده به دلیل افزایش گرایش به بخش معدن، اهمیت آن دو چندان خواهد بود، تصریح کرد: با توجه به واگذاری شرکت‌های تابعه، این سازمان باید با پروژه محور قراردادن روند فعالیت خود، ایجاد ثروت و درآمد کند و در این مسیر گام برخواهد داشت. دکتر احمدی در ادامه با اشاره به تلاش‌های خالصانه ایثارگران در زمان جنگ، خاطرنشان کرد: ایثارگران برای نام و نان، به عرصه دفاع از کشور وارد نشدند و آنها برای حضور در جبهه، احساس تکلیف می‌کردند.

وی افزود: حضور ایثارگران در عرصه‌های صنعت، موجب برکت است و همواره باید مورد توجه قرار گیرند.

سیداسدالله ایرانمنش، مشاور امور ایثارگران ایمیدرو نیز پیش از شروع مراسم، با اشاره به حضور ۴۰ هزار نفر ایثارگر در شرکت‌های تابعه ایمیدرو، گفت: در مجموع ۷۴۸ شهید، ۸۴۰۰ جانباز، ۵۰۴ آزاده و ۲۵ هزار رزمنده در شرکت‌های تابعه ایمیدرو هستند. مشاور ایثارگران ایمیدرو خاطرنشان کرد: در سال گذشته، ۱۵ یادواره شهدا و ایثارگران در شرکت‌های تابعه ایمیدرو برگزار شد و همچنین از ابتدای امسال تاکنون، ۶ یادواره برگزار شده که تا پایان سال، این رقم به ۱۶ یادواره افزایش خواهد یافت.

۱ نظر

  1. هاشم محلوجی می‌گه:

    بـا سـلام
    مسئولین استان و شهرستان پیگیر دلیل تعطیلی احیای مستقیم طرح فولاد بافق باشند .