چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۸:۲۰ بعد از ظهر

چقدر برای قدرت افکارتان ارزش قائل هستید؟

کد خبر: 10346
تعداد بازدیدکننده: 172
تاریخ: ۰۲ آبان ۱۳۹۱

مدتی است به این فکر می کنم که چرا افراد جامعه فقط وفقط به نقاط ضعف یکدیگر فکر می کنند و انگار نه انگار یک شخص را که خداوند متعال آفریده است در او خصائص خوب نیز وجود دارد واین خصوصیت منفی گرایی یا اندیشه منفی هرچه در محیطهای کوچک تر به پیش می رویم تاثیر گزارتر شده است .

با دوستانم نیز در این باره صحبت و تبادل نظر نمودم برخی ریشه این منفی بینی را در گذشته می دانستند و برخی دیگر آن را به جامعه کنونی مربوط می دانستند .
من به شخصه تصمیم گرفتم تا ابتدا ایجاد تفکر مثبت واندیشه مثبت را در خود پیاده کنم وسپس هر آنچه را که خود تحقیق نموده ام بصورت هفتگی یا روزانه در اختیار همه عزیزان قرار دهم تا خودمان را پرورش داده وسپس دست در دست هم داده وبه منظور رشد وشکوفایی جامعه قدم برداریم .
دوستان وهمشهریان عزیز بیایید بدون هر گونه فکر واندیشه تمام افکار گذشته را چنانچه خدای ناکرده منفی بوده است به دور ریخته واز همین الان نسبت به کمک به استخراج نقاط مثبت یکدیگر قدم برداریم وپله های ترقی یکدیگر را فراهم نمائیم .

در شخصیت ما انسانها ، افکار از چنان قدرتی برخوردارند که می توانند سازنده یا ویرانگر باشند پس باید بیاموزیم افکارمان را هوشمندانه و مقتدرانه کنترل کنیم تا به موفقیتهای بزرگی دست یابیم یکی از راههای یادگیری روشی است که باعث مثبت اندیشی در ما می شود وافکار منفی را از ما دور می کند .
در این نوشتار به ۵ مورد از توصیه های مثبت اندیشی بسنده می نمایم امید است با هم این توصیه ها را تا درج نوشته بعدی در ذهنمان تمرین نمائیم :
۱- نسبت به خودمان احساس خوبی داشته باشیم وخود را خوب ، دانا وبا ارزش بدانیم .
۲- لیستی از صفاتمثبت خود تهیه و راههای تقویت آن را بیابیم وتجربه کنیم .
۳-لیستی از افکار منفی خود را طی روز تهیه و سعی کنیم برای هر فکر منفی یک فکر مثبت ومعادل بیابیم تا به کمک آن بتوانیم با افکار منفی مقابله کنیم .
۴- سعی کنیم در گفتار و برخوردهای روزانه از کلمات وجملات مثبت استفاده کنیم مثلا در ملاقات با دیگران به جای استفاده از کلمه خسته نباشید که دارای بار منفی والقای حس خستگی است بگوئیم خدا قوت ، شاد باشید ، به امید خدا وامثال این جملات
۵- افکار خود را متوجه خوبیها وجنبه های مثبت زندگی کنیم تا به مرور مثبت نگر شویم .
((برقرار باشید .))

برگرفته از بانک اطلاعات ومقالات (روانشناسی وسلامت ) محمد رضا فتاحی بافقی

۶ نظر

 1. علی رضا می‌گه:

  نکات مثبت و خوبی را یادآور شدید. ممنون

 2. ناشناس می‌گه:

  احسن اگر به جای این همه مطالب منفی ومچگیری ومخالف پروری و…. جای بسی شکر است که هنوز افکار مثبت واندیشه های روشن درذهن دوستان وجود دارد نمیخواهم بگویم این گونه روشها در ذهن دیگران نیست اما متاسفانه کمتر بروز میدهیم من که لذت بردم وانرژی مثبت گرفتم

 3. تابان می‌گه:

  احسن از ارایه این گونه نظرات که سرشار ار انرژی مثبت بود بهره بردیم ایکاش قدری به جای عادت کردن به نیمه خالی لیوان افراد را دیدن بانگاه مثبت ببنیم واینقدر اماده مخالفت و….نباشیم البته چنین تفکراتی درنهاد همه هست اما حیف که ازان کمتر بهره برداری میشود

 4. رضا می‌گه:

  چقدرنکته مهم وقشنگی رابیان کردید.به امید استفاده همگان.باتشکر

 5. عباس می‌گه:

  جناب آقای فتاحی
  با تشکر از مطلب زیبایتان

 6. رضا می‌گه:

  آقای فتاحی خیلی خوش آمدید در رابطه با شهر نیز بنویسید لطفا لطفا لطفا