یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۵۶:۰۳ قبل از ظهر

جای خالی فولاد بافق در بین طرح های هشتگانه

کد خبر: 10363
تعداد بازدیدکننده: 177
تاریخ: ۰۳ آبان ۱۳۹۱

مزیت هایی که نادیده گرفته می شوند
جای خالی فولاد بافق در بین طرح های هشتگانه

 

پایگاه خبری معدن نیوز- در حالی وجیه‌اله جعفری معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت چندی پیش خبر از نهایی شدن قرارداد تامین مالی ۷ طرح باقی‌مانده فولادی با سرمایه‌گذار چینی در دو ماه آینده داده است که در میان این طرح‌ها هیچ خبری ازطرح فولاد بافق به عنوان یکی از طرح‌های هشتگانه فولاد استانی نیست.
به گزارش معدن نیوز، بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، طرح فولاد بافق شامل کارخانه‌های احیا و فولادسازی که به عنوان یکی از طرح‌های استانی در راستای اجرای اصل ۴۴ در اواخر اردیبهشت ماه سال گذشته به بخش خصوصی واگذار شده، با وجود پیشرفت مناسب قبل از واگذاری به بخش خصوصی همچنان متوقف است و بعد از واگذاری هیچ پیشرفتی در اجرای پروژه دیده نمی‌شود.
دنیای اقتصاد گزارش داد، کارخانه فولاد بافق برای تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن بیلت در منطقه بافق تعریف شده و پس از انجام مناقصه بین‌المللی در اواخر سال ۱۳۸۸ به کنسرسیومی از شرکت‌های ایرانی و آلمانی واگذار شد. از مزایای بزرگ طرح فولاد بافق نزدیکی به معدن سنگ آهن چغارت است که با توجه به وجود کارخانه کنسانتره در منطقه عمومی معدن و تعریف پروژه کارخانه گندله‌سازی، در آینده نزدیک می‌توان خوراک مورد نیاز برای کارخانه احیا و فولادسازی را در محل تامین کرد که این امر باعث کاهش هزینه‌های تولید می‌شود.
یکشنبه هفته جاری نیز مدیر مجتمع فولاد بافق از ورود دومین محموله تجهیزات کارخانه نورد فولاد بافق به این شهر خبر داد و گفت: با بهره برداری از این مجتمع زمینه اشتغال بیش از ۵۵۰نفر به طور مستقیم فراهم می شود.
اما این اظهارات در حالی مطرح می شود که به نظر می رسد اجرای این طرح روند کندی را دنبال می کند و بسیاری از کارشناسان صنعت فولاد معتقدند که با این روند نمی توان نسبت به راه اندازی این طرح ها امیدوار بود.

۱ نظر

  1. محمود می‌گه:

    چشم مسئولین روشن وما به داشتن آنها افتخار می کنیم