شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴:۱۵ بعد از ظهر

مجتمع تولیدی فولاد در مهریز احداث می‌شود

کد خبر: 10506
تعداد بازدیدکننده: 522
تاریخ: ۰۷ آبان ۱۳۹۱

فرماندار مهریز خبر داد
مجتمع تولیدی فولاد در مهریز احداث می‌شود

خبرگزاری فارس: فرماندار مهریز از احداث مجتمع تولیدی فولاد در این شهرستان با اشتغالزایی برای دو هزار نفر خبر داد.

مهدی کیانی‌مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مهریز از آغاز عملیات احداث مجتمع تولیدی فولاد و آهن اسفنجی در مهریز خبر داد و اظهار داشت: عملیات احداث مجتمع تولیدی فولاد نورد محسن با پیگیری‌های مدیرعامل این مجتمع در شهرک صنعتی مهریز آغاز شده است.

وی افزود: این مجتمع تولیدی فولاد نورد با اشتغالزایی هزار نفر با تولید فولادهای آلیاژی نظیر شمش و میلگرد و مجتمع تولیدی آهن اسفنجی ایساتیس مهریز با اشتغال‌زایی ۹۲۵ نفر با تولید شمش و مقاطع آلیاژی، شهرستان مهریز را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار خواهد داد.

این مسئول حجم سرمایه‌گذاری این دو مجتمع را ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این پروژه بزرگ قرار است در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار در مجاورت بندر خشک احداث شود و تامین آب و برق مصرفی آن از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیرعامل این مجتمع تولیدی است.

کیانی‌مقدم تاکید کرد: نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی و استاندار یزد لازم است این موضوع را پیگیری کنند تا شاهد پیشرفت صنعت در شهرستان مهریز باشیم.

مدیرعامل مجتمع تولیدی فولاد محسن مهریز نیز در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس در مهریز، پیرامون چگونگی و ضعیت زیرساخت‌های مورد نیاز و زمان تکمیل این پروژه عنوان کرد: اعتبار اولیه مورد نیاز برای اجرای این پروژه ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده که با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی تامین خواهد شد.

محسن رمضانی‌زاده اجرای این مجتمع را منوط به تامین زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرستان مهریز دانست و اظهار امیدواری کرد: با درایت و پشتیبانی مدیران استان و شهرستان در تامین زیرساخت‌هایی چون آب، برق، گاز، ریل قطار و تلفن، این پروژه در سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی مهم‌ترین شاخص اهمیت اجرای این پروژه را ایجاد هزار و ۹۲۵ نفر فرصت شغلی به صورت مستقیم عنوان کرد.

رمضانی‌زاده مهم‌ترین دغدغه‌های این پروژه را تامین آب و برق مصرفی آن دانست و گفت: در فاز اول این پروژه ۵۵ مگاوات برق نیاز دارد که این مقدار در چهار سال آینده و با اجرای طرح توسعه این مجتمع به ۱۶۷ مگاوات خواهد رسید که شرکت توانیر در قدم اول با تامین این مقدار برق از طریق شبکه سراسری موافقت نکرده و پیشنهاد احداث نیروگاه توسط بخش خصوصی را داده که این مسئله برای سرمایه‌گذار توجیه‌پذیر نیست و باعث توقف عملیات عمرانی شده است.

این مسئول تلاش مسئولان و مدیران استان و شهرستان به ویژه استاندار یزد، نماینده مردم مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندر مهریز را در این راستا خواستار شد تا با طرح این مسئله در مجلس و دولت معضل پیش روی این طرح ملی رفع شود.

۱۲ نظر

 1. ع .ل.ر می‌گه:

  تمام شهرستانهای استان در حال جذب سرمایه و پیشرفت هستند
  اردکان ومیبد شیشه وفولاد وکاشی
  ابرقو پالایشگاه با هزار ملیارد سرمایه دولتی
  مهریز کارخانه کاشی وسیمان و فولاد
  بافق فولادش که تعطیل شد
  فقط معادن بفروشیم این هم مفت
  —–
  فرماندار
  گاز
  راه
  بهداشت ودر مان
  اموزش نداریم

 2. رضا می‌گه:

  با لابی بندر خشک را دادن مهریز ، به احتمال زیاد مسئولان استان سر قضیه احداث فولاددر شهرستان مهریز وابرکوه معادن انو مالی سنگ آهن دی ۱۹که بالغ بر ۱۰۰میلیون ذخیره سنگ دارد واقع در ۱۳ کیلومتری بخش حسن آباد بافق نزدیک آریز رابرای این قضیه لابی کرده اند و امتیاز را از ایمیدرو گرفته اند.

 3. ابوالفضل می‌گه:

  از قدیم گفتن …( گر صبر کنی ز غوره سرکه سازی!!!! ) .هرچی زمان میگذره بافق داره نسبت به شهرستان های دیگه منزوی تر میشه…من یکی که دیگه داره صبرم تموم میشه…شما بگید باید چیکار کرد….

 4. رضا می‌گه:

  از نماینده محترم درخواست می کنیم چون آینده جوانان در شهرستان بافق تیره وتار است لطف کنید در شورای تامین مهریز مطرح نمایید به جوانان سرگردان شهرستان بافق جهت کار در بندر خشک و فولاد ودیگر کارخانه هایی که بعد از اردکان ومیبد و ابرکوه قراره در مهریز احداث شود همراه با اسکان دائم در این خطه را فراهم کنند. ضمنا از زحمات جنابعالی قبل از آوارگی تشکر می کنم

 5. رضادهقانزاده بافقی(رخصت) می‌گه:

  باسلام
  خدمت تمام همشهریان عزیزم عارضم تازمانی که ما معدن داریم و میتونیم با کد یمین وعرق جبین برای سایر شهرستانهای استان وبلکه سایر استانها مواد اولیه تهیه کنیم مطمئن باشید که هیچ سرمایه گذاری درشهرما انجام نخواهد شد.من میتونم با ادله قوی این مطلب را ثابت کنم. مصداق این قضیه بلاتشبیه مثل کشورهای اروپایی است و سرمایه های کشورهای افریقایی.

 6. ناشناس می‌گه:

  ما بافقیها از نوشابه هم کمتریم نوشابه گاز داره ولی ما؟

 7. هاشم محلوجی می‌گه:

  بـا سلام
  لازمه صدور مجوز احداث این چنین پروژه هایی تصمیم به رها کردن پروژه ای مثل طرح نیمه کاره فولاد بافق می باشد .
  نماینده محترم مردم در مجلس و استاندار محترم قبل از صدور مجوز این طرح ها تکلیف فولاد بافق را روشن کنند .
  آیا می خواهید آب و برق و گاز این مجوز ها را با بطلان مجوزهای فولاد بافق تامین کنید؟؟؟؟؟؟؟
  چه کسی پاسخ گوست؟
  چــــــــــــــــــــــرا فولاد بافق اســـــت؟
  چرا مسئولــــــــــین استان پیگیر تعیین تکلیف فولــــــاد بافـــــــق نیستند؟
  بیش از ۵ سال از آغاز عملیات اجرایی فولاد بافق می گذرد.
  کلـــــکم راع و کلکـــــم مسئول عن رعیه!!!!
  .

 8. شمع بي زبان می‌گه:

  اقای محلوجی کاملا سنجیده فرمودید

  استاندار برای ابرقو کار میکنه
  دخیل عباس هم برای مهریز
  بافقهم …
  خود حدیث مفصل بخوان از این …

 9. رنجبر می‌گه:

  بافقیها باید بروند ابرقو ومهریز کارگری

 10. بافقی می‌گه:

  برنامه خوبی برای خصوصی شدن سنگ آهن تدارک دیده اندخیلی راحت آنهم بوسیله خودمان باچندوعده… سنگ آهن دولتی داشتیم باچندین مصوبه ومجوزچه اقدامی شدوای براینکه خصوصی هم بشود.
  بافقیهای عزیز برای یکبارهم که شده فقط برای بافق دلتان بسوزد نه برای حل مشکل حقوق ورفاهیت قشری خاص
  آقای استاندار ونماینده محترم لطفا بیشتر به فکراین شهر باشید

 11. لنت بلند می‌گه:

  خوشتون باشه ما که کاری به این کارها نداریم

 12. ناشناس می‌گه:

  لطفا به ما بگویید کجابرو