جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۸:۰۸ بعد از ظهر

مردم طبس از شبکه‌های دیجیتال برخوردار می‌شوند

کد خبر: 10510
تعداد بازدیدکننده: 225
تاریخ: ۰۶ آبان ۱۳۹۱

خبرگزاری فارس: مسئول پروژه نصب و راه‌اندازی فرستنده‌های دیجیتال استان یزد گفت: با راه‌اندازی فرستنده دیجیتال در طبس تا دو روز دیگر، ۱۸ شبکه تلویزیونی و ۱۶ شبکه رادیویی با کیفیت دیجیتال در این شهر قابل دریافت می‌شود.

حجت‌الله صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در طبس درباره راه‌اندازی فرستنده دیجیتال در شهر طبس اظهار داشت: هم‌اکنون تجهیزات مربوط به فرستنده دیجیتال طبس در حال نصب است و با روند موجود احتمالاً این سیستم از بعدازظهر روز دوشنبه هشتم آبان ماه فعال می‌شود.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی فرستنده دیجیتال در طبس، مردم این شهر و روستاهای نزدیک قادر خواهند بود تا ۱۸ شبکه تلویزیونی از جمله شبکه‌های مستند، نمایش، ورزش، بازار، پویانمایی، شما، آی.فیلم، جام جم، العالم و پرس تی.وی و ۱۶ شبکه رادیویی را با کیفیت دیجیتال دریافت کنند.

مسئول پروژه نصب و راه‌اندازی فرستنده‌های دیجیتال استان یزد و از کارکنان اداره کل گسترش فرستنده‌های تلویزیونی و اف.ام معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبنی بر زمان راه‌اندازی فرستنده دیجیتال در شهرهای عشق‌آباد و دیهوک طبس، بیان کرد: پس از راه‌اندازی فرستنده‌های دیجیتال در مراکز استان‌ها، در حال حاضر راه‌اندازی این فرستنده‌ها در شهرستان‌های با جمعیت زیادتر در دستور کار قرار گرفته که شهرستان‌های بافق، اردکان، میبد، مهریز و خاتم در استان یزد در نوبت نصب فرستنده دیجیتال قرار دارند.

این مسئول افزود: هم‌اکنون حدود ۷۰ درصد جمعیت ایران از قابلیت دریافت شبکه‌های دیجیتال بهره‌مند هستند که پس از نصب فرستنده‌های دیجیتال در شهرستان‌های کشور تا پایان سال ۱۳۹۲ میزان پوشش به ۹۰ درصد افزایش خواهد یافت و پس از آن کار راه‌اندازی فرستنده‌های دیجیتال در مراکز بخش‌ها و روستاها دنبال خواهد شد.

صادقی یادآور شد: برخی تلویزیون‌های ال.ای.دی و ال.سی.دی خود دارای گیرنده دیجیتال است، اما آن دسته از افرادی که تلویزیون آن‌ها فاقد این گیرنده است باید برای دریافت شبکه‌های دیجیتال، دستگاه مبدل دیجیتال یا ست تاپ باکس خریداری کنند.

وی در پایان اذعان داشت: همچنین برای دریافت مطلوب شبکه‌های دیجیتال بهتر است از آنتن یو.اچ.اف مرغوب در جهت ایستگاه و کابل سالم و بدون تکه استفاده شود.

۵ نظر

 1. ناشناس می‌گه:

  بافق قرار بود اولین شهرستان دارای شبکه دیجیتال باشد ولی از شرایط چنین بر می آید که آخرین شهرستان باشد ….

 2. مصطفی می‌گه:

  چطور نوبت بافق که میشه مگن ایران تو تحریمه و تجهیزات نداره ولی واسه شهرهای دیگه مثل طبس و ابرکوه و… ایران از تحریم میاد بیرون و واسشون سیستم دیجیتال راه اندازی می کنند چرا مسئولین کاری نمی کنند

 3. علی می‌گه:

  آسیاب به نوبت عزیزم.چرا بحث روسیاسیش می کنی

 4. محمد می‌گه:

  طبس آبروی یزد است ما هم ناراحت نشین برا شما هم فرستنده ها میاد با تشکر از مسئولان هم برا فرستنده ها وهم برا گاز طبس

 5. مهدی می‌گه:

  الان طبس دیجیتال داره منوننننننننننننننننننننننننننننننننننننن از همه