چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۹:۲۵ قبل از ظهر

نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در اردکان راه‌اندازی می‌شود

کد خبر: 10597
تعداد بازدیدکننده: 249
تاریخ: ۰۹ آبان ۱۳۹۱

خبرگزاری فارس: نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی از احداث یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در اردکان با اعتبار ۲۶۵ میلیون یورو در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، محمدرضا تابش عصر امروز در بازدید از اداره برق و پست ۶۳ کیلوولتی اردکان از انعقاد قراردادی با مبلغ ۲۶۵ میلیون یورو برای احداث یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در اردکان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: این نیروگاه توسط بخش خصوصی احداث خواهد شد و چنانچه منابع ارزی آن را صندوق توسعه ملی تامین کند، تا ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با یک‌هزار و ۵۰۰ مگاوات ظرفیتی که ایجاد می‌شود، می‌توانیم برق اردکان را به استان‌های مجاور منتقل کنیم که این امر شاخص بسیار خوبی برای شهرستان خواهد بود.

وی از بهره‌برداری از دو نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در استان یزد در سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: این دو نیروگاه که توسط بخش خصوصی در حال احداث است، ظرفیت برق استان را تا میزان چشمگیری افزایش می‌دهد.

نماینده مردم اردکان در مجلس یادآور شد: ۶۰ درصد مصرف برق استان یزد مصرف صنعتی است که این رقم در اردکان به دلیل تعدد واحدهای صنعتی ۸۶ درصد است.

تابش عنوان کرد: در حالی که طول فشار متوسط برق این شهرستان یک‌هزار و ۱۰۰ کیلومتر است، تنها ۰٫۰۶ درصد خاموشی در یک‌سال گذشته داشته‌ایم که در مقایسه با میانگین استان که ۰٫۵ درصد است، کمترین میزان خاموشی در استان مربوط به شهرستان اردکان بوده است.

۵ نظر

 1. بافقي می‌گه:

  اردکان و مهریز و بهاباد در حال پیشرفت وترقی هستند و بافق کارخانه کاشی اش تعطیل، کارخانه فولادش متوقف، شرکت سنگ آهن واگذار، دستگاه گیرنده دیجیتال کانال تلویزیون بی نتیجه و…..خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خودشان بخواهند سوره رعد آیه ۱۳ براستی مقصر کیست؟

 2. مصطفی می‌گه:

  خوش به حالشون ……

 3. حسين می‌گه:

  باید یک مجوزی از فرمانداری بافق گرفت و برای نجات بافق یک روز در فرمانداری تجمع کرد وداد زد شاید از این وضع نجات پیدا کنیم

 4. مهدی می‌گه:

  نکنی تابش این پستی را که فرماندار بافق پیگیری کرده بودو قرار بود در بافق احداث شوند برد اردکان

 5. بفرویی می‌گه:

  معاون اول رئیس جمهورتاچندروزدیگر صندلی خود رابه صلاحی اردکانی میدهد