شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۴:۳۹ قبل از ظهر

مطبوعات استان در آینده رتبه‌های برتری در کشور کسب خواهند کرد

کد خبر: 10699
تعداد بازدیدکننده: 155
تاریخ: ۱۲ آبان ۱۳۹۱

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اظهار کرد: در آینده نه چندان دور مطبوعات استان رتبه‌های برتری در کشور کسب خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) –منطقه یزد، “بهرام عبدالحسینی” با حضور در کلاس‌های‌ دوره خبرنگاری موسسه خبر یزد در محل پارک علم و فناوری، گفت : به لحاظ کمی ۱۰۰ نشریه در حال حاضر در استان فعال هستند و اخیراً ۲۵ نشریه جدید مجوز فعالیت گرفته‌اند که به لحاظ کمی رتبه خوبی در کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: به لحاظ کیفی، عقبه فرهنگی، حضور  اساتید، وجود مراکز دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی که در استان یزد هست، در آینده نه چندان دور مطبوعات استان رتبه‌های برتری در کشور کسب خواهند کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین گفت: باید بپذیریم که امروزه حرفه‌ای بودن و حرفه‌ای عمل کردن حرف اول را می‌زند و حرفه خبرنگاری رشته سختی است و کسی که حرفه‌ای بخواهد این رشته را دنبال کند، ضمن داشتن علاقه، پشتکار، مطالعه و یادگیری مبانی تئوریک بایستی از تجربیات افراد پیشکسوت در این زمینه استفاده نماید.

عبدالحسینی خاطرنشان کرد: در مقطع کنونی باید به ارتباطات و رسانه اهمیت ویژه‌ای داد، البته علاوه بر آموزش‌های تئوریک بایستی آداب این کار را خوب یاد گرفت، انصاف، عدالت، اخلاق از  آداب حرفه‌ای این رشته می‌باشد.

“مسعود طوفان” مدیر موسسه خبر یزد نیز در این جلسه گزارشی را پیرامون مراحل  شکل‌گیری و فعالیت‌های این موسسه داد و برنامه‌های آینده این موسسه را تشریح کرد.

وی گفت: موسسه خبر به عنوان یک شرکت دانش بنیان در مرکز رشد مدیریت و علوم انسانی پارک علم و فناوری یزد مستقر است و اخیراً موفق به اخذ نمایندگی مرکز آموزش‌های آزاد دانشکده خبر شده است.

گفتنی است؛ در حال حاضر دوره های آموزشی خبرنویسی مقدماتی و تکمیلی از ابتدای آبان ماه شروع شده و به مدت ۱۰ جلسه ادامه دارد.

۱ نظر

  1. ناشناس می‌گه:

    سلام
    اقای عبدالحسینی کنگره وحشی بافقی چی شد ؟