شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۸:۱۸ قبل از ظهر

برگزاری شب شعر فجر بیداری

کد خبر: 1099
تعداد بازدیدکننده: 186
تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۰

شب شعر فجر بیداری در دولت آباد بافق برگزار شد .

این مراسم با همت کانون بسیج هنرمندان و  کانون فرهنگی هنری موعود  دولت آباد به مناسبت سی و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور جمعی از شعرا و علاقمندان شعر و ادب در مسجد صاحب الزمان روستای دولت آباد برگزار شد.

در این آئین که جمعی از مسئولین محلی و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند شاعران و فرهیختگان شهرستان بافق  تازه ترین سروده های خود را  در وصف پیامبر اعظم (ص)، بیداری اسلامی و انقلابهای منطقه، فلسطین ،قدس شریف و همچنین سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی ملت ایران ، ولایت فقیه و بیداری اسلامی ارائه دادند.

مسئول فرهنگی کانون بسیج هنرمندان بافق در این مراسم به  نقش شاعران در تبیین ارزش های اسلامی و انقلابی اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های هنرمندان به‌ ویژه شاعران در جهت حفظ و صیانت از ارزش‌ها و دست آوردهای انقلاب  و تحقق اهداف اسلام نقش به‌سزایی دارد.

حجه الاسلام جیهانی با تاکید بر ضرورت توجه به ماندگاری ارزشها در جامعه افزود: شاعران می توانند با هنر شعر خود در خنثی سازی توطئه های دشمنان انقلاب و جذب جوانان به سمت وسوی میارهای اصیل اسلام موثر باشند.

وی  همجنین نهضت امام خمینی (ره) را یادآور شد و تصریح کرد: این نهضت ، یک حادثه بزرگ تاریخی بود  که تحولی عظیم در امت اسلامی بوجود آوردو امروزه قیام های مردمی در کشورهای دیکتاتور و سرنگونی پادشاهان این کشورها برگرفته از قیام مردم ایران است .

مسئول فرهنگی کانون بسیج هنرمندان بافق اظهار امیدواری کرد : شاعران بتوانند در این مراسم ها ارزش های اسلامی و ملی را با شعر خودشان در بین جامعه به ویژه نسل جوان  نهادینه کنند.

یکی از روحانیون حوزه علمیه قم هم در این محفل معنوی با اشاره به اینکه مسلمان بودن یکی از شرایط نمایندگی مجلس است گفت: بنا بر این کاندیداها در تبلیغات خویش سعی کنند رقبای خود را تخریب نکرده و شئونات اسلامی را رعایت کنند.تا جلوی یاوه گویی های دشمن گرفته شود.

حجت الاسلام ” محسن شریعتی” افزود: امروز که دشمن با تبلیغات گو ناگون در صدد است که حضور مردم را در انتخابات آتی کم رنگ جلوه دهد، وظیفه دینی ماحکم می کند که با حضور حد اکثری و گسترده در انتخابات ۱۲ اسفند ، دشمنان را مایوس و توطئه های آنها را خنثی کنیم.

 قرائت مقاله توسط چند نفر از اهالی منطقه ، اجرای گروه سرود  با موضوع انقلاب ، شعر خوانی توسط نونهالان و … از دیگر برنامه های شب شعر فجر بیداری بود .

در پایان مراسم  از شعرای برگزیده با اهدای هدایایی به رسم یادبود تجلیل شد.

علی عبداللهی