سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹:۴۴ قبل از ظهر

ستاد تسهیلات نوروزی در بافق تشکیل شد

کد خبر: 1101
تعداد بازدیدکننده: 199
تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۰

با حضور معاون فرماندار بافق ، مدیران و مسئولان دستگاههای اجرائی و نهاد های مختلف ،ستاد تسهیلات نوروزی  درشهرستان بافق تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق  علیرضا صمدی صبح امروز در اولین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی بافق  با اشاره به وجود جاذبه های طبیعی و آثار تاریخی و فضای تفریحی فراوان دراین شهرستان گفت: با توجه به افزایش مسافان نوروزی ، برنامه ریزی شایسته و ایجاد تسهیلات لازم برای آسایش ، آرامش و تفریح گردشگران  ومسافران نوروزی درایام عید نوروز ضروری است.

وی با بیان اینکه نوروز ۹۰ نسبت به سال ماقبل خود میهمانان نوروزی بیش از ۳۵درصد افزایش داشته افزود: با توجه به این امر پیش بینی می شود ایام تعطیلات نوروز۹۱ افزون بر ۵هزار نفر به این شهرستان سفر کنند.

معاون فرماندار بافق آب و هوای مساعد ، مجموعه دیدنی آهن شهر ، کویر و شن های روان ، بناهای زیبا با سبک معماری اسلامی ، گنبد منحصر به فرد امام زاده عبدالله ، قلعه تاریخی باقر آباد و صادق آباد ، پیر قطرم و دهها جاذبه طبیعی و آثار تاریخی و همچنین برخورد مناسب و میهمان نوازی مردمان این خطه سبب جذب مسافران و گردشگران نوروزی به این منطقه است .

صمدی از مسئولان دستگاههای اجرایی  خواست تا از هم اکنون شهر بافق و روستاهای تابعه را برای پذیرایی از میهمانان نوروزی فراهم کنند.

معاون فرماندار اسکان مسافران و رفاه حال خانواده آنها را مهم دانست و گفت :دستگاههایی چون آموزش و پرورش ، شهرداری ، هلال احمر و مدیریت آهن شهر باید مدارس و اماکنی که سال قبل برای اقامت و آرامش مسافران نوروزی آماده کرده بودند با پیش بینی ۱۰ درصد اضافه برای نوروز ۹۱ نیز مها کنند.

وی استقرار چادرهای راهنما را در ورودی شهر ضروری خواند و افزود : برای راهنمایی بیشتر مسافران لازم است کتابچه راهنما ، بروشورهای حاوی نقشه و نام اماکن دیدنی و معرفی شهرستان تهیه و در اختیار میهمانان نوروزی قرار گیرد.

صمدی  در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در نوروز سال۹۰ و اشاره به کلیت برنامه های پیشنهادی و پیش بینی شده ارگان های مختلف شهرستان بافق  ابراز امیدواری کرد ، این ستاد در نوروز ۱۳۹۱مطلوب ترین فعالیت ها و برنامه ها را رقم بزند. عبداللهی

در ادامه این جلسه حاضرین در جلسه و نمایندگان نهادها و ارگان های مختلف شهرستان بافق  هر کدام جداگانه ضمن ارائه گزارش عملکرد مجموعه خود در نوروز ۹۰ ، برنامه های پیش بینی شده در حوزه فعالیت خود برای نوروز ۹۱ را تشریح نمودند و سپس مصوب شد تمامی فعالیت ها با هدایت و راهبری ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی بافق در قالب ۸ کمیته پیگیری شود و مجموعه های مختلف با حضور در کمیته های هشت گانه ضمن مشارکت در تصمیم سازی ، در اجرای برنامه ها همکاری نمایند .

نظافت شهر ، بررسی جاد های فرعی و اصلی ، جلوگیری از هرگونه حفاری از اول اسفند تا ۱۵ فروردین سال بعد ، انتقال نخاله های ساختمانی به مکا ن های دور دست خارج از شهر ، ساماندهی نمازخانه های بین راهی و نظافت مساجد سطح شهر ، تهیه و تنظیم برنامه کشیک ارائه دهندگان خدمات به مسافران از قبیل تعویض روغنی ها ، تعمیرگاه و آپاراتی ، آمادگی هلال احمر و اورژانس و راهنمایی و رانندگی و پلیس راه برای مواقع اضطراری از تصمیات نخستین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان بافق بود.