یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۰۳:۴۳ قبل از ظهر

بیش از ۵۰برنامه فرهنگی در هفته بسیج در بافق اجرا می شود

کد خبر: 11341
تعداد بازدیدکننده: 80
تاریخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۱

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق :مردم داری رکن اصلی بسیج است

بیش از ۵۰برنامه فرهنگی در هفته بسیج در بافق اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ سرپرست فرمانداری بافق در نشست برنامه ریزی گرامیداشت هفته بسیج که با حضور مدیران محلی در فرمانداری بافق برگزار شد هدف اصلی از گرامیداشت هفته بسیج را معرفی ظرفیت‌ها و عملکرد این نهاد مقدس و تجلیل و تکریم ایثارگری‌های بسیجیان خواند.

“علیرضا صمدی” با اشاره به نقش بسیج و بسیجیان در تداوم انقلاب اسلامی اظهار داشت : بسیجیان با تعقیب خط صحیح انقلاب اسلامی، از طریق افزایش معلومات و سطح دانش و آگاهی های خود من جمله بینش سیاسی، می توانند در صحنه های مختلف، حضور خود را اعلام دارند و خنثی گر توطئه دشمنان انقلاب باشند .

وی گفت : بسیجیان می بایست زبان گویای انقلاب، اسوه و الگویی صادق، نمونه بارز اسلام باشند.

صمدی با اشاره به اخلاق و معنویت بسیج و بسیجی گفت : انقلاب ما یک انقلاب الهی، ارزشی و معنوی است و از اهداف عمده آن، حاکمیت اخلاق و معارف اسلامی درجامعه است  که بسیجیان با ارزش گذاشتن به معنویات و عمل نمودن به دستورات دینی و دارا بودن اخلاق اسلامی، می توانند در حفظ، تبلیغ و اشاعه فرهنگ و معارف اسلامی بکوشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق در این نشست با اشاره به موفقیت های بسیج گفت: بسیج همواره در همه عرصه های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی ، دفاعی  پیشقدم بوده است .

“سرهنگ بمانعلی باقیان” تصریح کرد: موفقیت های بسیج مدیون ولایت مداری و معنویت بسیجیان است .

وی به برنامه ریزی دشمنان برای ایجاد تفرقه و اختلاف اشاره کرد و گفت: این توطئه ها با بصیرت و آگاهی و پیروی از ولایت فقیه خنثی شده است .

باقیان علت موفقیت بسیج در عرصه های مختلف را وجود روح معنویت در کالبد بسیجیان خواند و گفت: بسیجیان ما به لحاظ معنویت و خلوص نیتی که دارند توانستند در هشت سال دفاع مقدس و امورزه در برابر جنگ نرم و جنگ اقتصادی دشمن سربلند بیرون بیایند و این اصل ماندن در صحنه است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق با اشاره به انواع عضویت در بسیج گفت: اعضای بسیج در ۵ شاخه بسیج بالقوه ، بسیج کادر ، بسیج عادی و فعال ، بسیج بالفعل و بسیج اقشار در زمینه های مختلف مشغول فعالیت هستند.

افتتاح پروزه های عمرانی بسیج سازندگی ، رزمایش گردان های بیت المقدس ، عاشورا ، الزهرا و امام حسین (ع) ، برگزاری نمایشگاه عکس و فیلم دفاع مقدس ، عطرافشانی و غبارروبی قبور شهدا ، برگزاری یادمان شهدا ، برگزاری همایش ایثار و اقتدار ، نشست های سیاسی و بصیرت افزایی بسیجیان و … از مهمترین برنامه های این هفته در بافق است.