پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۲:۴۶ بعد از ظهر

۵۰ درصد از زندانیان استان یزد مرتبط با جرائم مواد مخدر است

کد خبر: 11381
تعداد بازدیدکننده: 112
تاریخ: ۲۳ آبان ۱۳۹۱


رئیس کل داد گستری استان یزد درحاشیه همایش پیشگیری از وقوع جرم و آسیبهای اجتماعی در بافق ، آمار زندانیان استان یزد را افزون بر سه هزار نفر اعلام کرد و افزود: نصف این تعداد زندانی در ارتباط با جرائم مواد مخدر و نصف دیگر مرتبط با جرائم دیگر است.

” غلامحسین حیدری”  میانگین سن زندانیان را ۲۰ تا ۳۵ سال عنوان کرد و گفت : بعد از مواد مخدر بیشترین آمار زندانیها مربوط به سرقت ناشی از فقر و بیکاری می باشد.

این مقام قضایی تصریح کرد: با وجودیکه اعلام می شود بیشتر زندانیان استان غیر بومی می باشند ولی با احتساب یزدی هایی که در سایر استانها زندانی اند ، ۸۰ درصد جمعیت زندانی ، بومی هستند که این زیبنده شهر دارالعباده یزد نخواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان یزد از اجرای حد اسلامی و قطع چهار انگشت دست دو سارق در یزد هم خبر داد و گفت: این حد برای عبرت بزه کاران در ملاء عام به اجرا در آمد.

وی همچنین تجاوز به عنف را یادآور شد و افزود: در این رابطه دو نفر در نوبت اعدام هستند که به زودی حکم مربوطه به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

حیدری همچنین از افزایش آمار ضرب وجرح دربافق خبر داد وافزود: از سال ۸۸ تا کنون آمار ضرب وجرح در شهرستان بافق سیر صعودی داشته است.

مدیرکل دادگستری استان یزد آمار ضرب و جرح بافق را در۶ ماهه نخست سال قبل ۲۹۶ فقره اعلام کرد و گفت: این رقم در مدت مشابه امسال ۵ درصد رشد داشته است.

وی همچنین  با بیان اینکه شهرستان بافق از جمله مناطق امن استان یزد بوده است تصریح کرد: هم اینک این شهرستان در بحث آمار سرقت در ردیف چهارم استان قرار دارد.

جیدری برخی از جریانات اجتماعی از جمله فقر و بیکاری را از عوامل مهم وقوع سرقت عنوان کرد.

مدیرکل دادگستری استان یزد با ابراز خرسندی از کاهش روند آمار طلاق در بافق خاطر نشان کرد: از سال ۸۸ که میزان طلاق ۵۹ مورد بوده به تدریج در ۶ ماهه اول امسال این آمار در بافق به ۲۸ فقره کاهش یافته است.

حیدری درادامه، پیشگیری از وقوع جرم و آسیبهای اجتماعی را با همکاری مردم و همه دستگاههای اجرایی امکان پذیر دانست و عنوان کرد: نقش روحانیت در این زمینه مخصوصا در ماههای محرم، صفر و رمضان تاثیر بسزایی در رسیدن به هدف مورد نظر خواهد داشت.

وی علاقمندی مردم میهن اسلامی به روحانیت را یاد آور شد و گفت: به همین خاطر این قشر می تواند با خُلق و خوی خوش هزاران جوان و نوجوان را به راه راست هدایت کند.

رئیس کل دادگستری استان یزد امر به معروف و نهی از منکر را از وظایف دینی مردم خواند و تصریح کرد: با اجرای این فریضه الهی می توان بخش عظیمی از جرائم را درجامعه کاهش داد.

حسن پور

۱ نظر

  1. ایرج می‌گه:

    سلام جا داشت کارشناس آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش را دعوت می کردند