سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۵:۳۵ قبل از ظهر

اجرای تعزیه حضرت علی اصغر علیه السلام در جوار بارگاه امام زاده عبدالله بافق

کد خبر: 115
تعداد بازدیدکننده: 203
تاریخ: ۰۳ دی ۱۳۹۰

تعزیه حضرت علی اصغر علیه السلام، در جوار بارگاه حضرت ظهیر الدین عبدالله علیه السلام بافق اجرا شد .

این تعزیه که حاصل کار گروه نمایش رسالت بافق به رهبری سید کاظم عباس زاده بافقی سخنگوی شورای شهر بافق است در ایام محرم ۹۰ در چندمین نمایش توانست توجه مخاطبان زیادی از شیفتگان اهلبیت (ع )را به خود جلب نماید.

عباس زاده در گفتگو با خبرنگار بافق فردا با تاکید بر اینکه تعزیه جزء هنرهای آیینی سنتی است ، اظهار داشت : تعزیه حضرت علی اصغر علیه السلام را دو ماه تمام تمرین کردیم تا به این کیفیت در انبیاءخوانی ، مخالف خوانی و موسیقی سنتی رسیدیم. وی ضمن اشاره به علاقه زیاد مردم شهرستان بافق به تعزیه خاطر نشان کرد : در تعزیه ، مردم در کنار  نقشهای مثبت قرار میگیرند و به آنها عشق می ورزند و علاوه براینکه از نقشهای منفی متنفرند از آنها و صفاتشان دوری می کنند .

وی گفت:تعزیه حضرت علی اصغر (ع) قرار است پنجشنبه هشتم دیماه.در حسینیه مسلم شهر بافق به یاد شهید اصغر موفق و همچنین بزودی در حسینیه امیرها واقع در خیابان مهدیه بافق و گلزار شهدای روستای دولت آباد به اجرا درآید.

 لازم به ذکر است گروه نمایش رسالت که به مناسبتهای مختلف تعزیه هایی در شهرستان بافق ، استان یزد و حتی کشو به اجرا در آورده است در جشنواره سال ۱۳۸۵ در شهرستان میبد موفق شده است از بین ۱۴ گروه ، سه مدال طلا در حوزه های انبیاءخوانی ، طراحی صحنه و طراحی لباس کسب نماید.

محمد مهدی علیزاده