سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۳:۰۸ بعد از ظهر

اجرای طرح فاضلاب شهری بافق ضروری است

کد خبر: 1150
تعداد بازدیدکننده: 168
تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۰

حسین طالعی، مدیرامورآبفای بافق در زمینه اجرای طرح فاضلاب شهربافق اظهارداشت: ایده ایجاد طرح فاظلاب از سال ۷۷ مطرح گردید و مطالعات مرحله اول و مطالعات توجیه فنی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی آن انجام شده است و در سفر دور سوم ریاست جمهوری به استان یزد، بازنگری و ادامه تکمیلی مطالعات در دستورکارقرار گرفته است.
وی افزود:این طرح شامل۱۶۵ کیلومترشبکه فرعی و اصلی و خط انتقال و هشت ایستگاه پمپاژ است و تصفیه خانه آن شامل دو مدول۴۱۵۰مترمکعبی درشبانه روزمی باشد و حدودسی و پنج میلیاردتومان هزینه در بردارد.
طالعی ضرورت اجرای این طرح را با توجه به شرایط حاکم بر منطقه عنوان نمود و تصریح کرد: ما در منطقه ای واقع شدیم که نیاز به آب روز به روز بیشتر می شود و با توجه به اینکه ۷۰تا۸۰ درصدآب مصرفی توسط مشترکین به فاضلاب تبدیل می شود و  در طول سال حجم قابل ملاحضه ای را تشکیل می دهد، با تجدید پذیری مجدد می توان آب را به چرخه مصرف آورد و در صنعت و یا فضای سبز و سایرموارد مصرف نمود.
وی، از دیگر مزایای اجرای این طرح گفت: جلوگیری از آلودگی سفره های زیرزمینی به علت عمق کم آبهای سطحی که بیش از۱۰متر نمی رسد و همچنین اکثر فاضلابهای خانگی به چاه های جذبی، انهار و مسیل ها رها می شوند که علاوه بر آلودگی سفره هاامکان بروز اپیدمی را نیز دارد.
وی ادامه داد: بعلت اینکه درشهر بافق هشت ماه از سال گرمای بیش از۳۰درجه حاکم است فاظلابهای رها شده می تواند بیماری زا باشد.
مدیرآبفای بافق خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص حاکم بر منطقه، ضرورت اجرای طرح دو چندان می شود

۱ نظر

  1. زمین های منابع طبیعی می‌گه:

    با سلام
    آقای طالعی کجای قانون نوشته که باید برای انشعاب آب در زمین های منابع طبیعی نزدیک به سیصد هزار تومان پول بیشتر دریافت کنید اصلا این پول را برای چه می گیرید؟