سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۰۸:۵۵ بعد از ظهر

چشمها را باید شست، جور دیگر باید دید

کد خبر: 11589
تعداد بازدیدکننده: 204
تاریخ: ۲۸ آبان ۱۳۹۱

 

وقتی به این نکته فکر می کنم که چرا در شهری که به جهت معدنی بودن دارای بهترین شرایط اقتصادیست، تاکنون شرکت های خصوصی کارخانه های جوار معدنی احداث نکرده اند آن هم در شرایطی که در اکثر نقاط کشورمان امروزه بیش از همیشه کارخانه های خصوصی فعال شده اند و در برخی شهرهای همسایه رشدی قارچ گونه داشته اند،دو موضوع بیشتر حواسم را به خود جلب می کند.
اول اینکه مااز نظر وجود افراد بافقی دلسوز در مرکز استان که قلبشان برای حمایت از بافق بتپد واقعاً محرومیم.افراد حامی ، قوی و دلسوزی که بتوانند ضمن تشریح وضعیت دقیق شهر از نظر سوق الجیشی،سرمایه داران را ترغیب نمایند تا سرمایه شان را در این شهر بکار بگیرند.
 حتی بعضاً از گوشه و کنار نیز خبر می رسد برخی که نسبت به پیشرفت بافق حساسند ،مغرضانه چنان ترسی بر اندام سرمایه گذارانی که قصد آمدن بافق را دارند می اندازند که فرد سرمایه دار عطای سرمایه گذاری در این شهر را به لقایش می بخشد.
  مطمئناً اگر کسی خصائص اخلاقی مردم بافق را آنچه که حقیقت است برای کسانیکه در این شهر قصد سرمایه گذاری دارند به خوبی بازگو نماید صدالبته که با سر میآیند. لیکن ……
دوم این نکته که خودمان با کسانیکه به قصد سرمایه گذاری به بافق می آیند چه برخوردی داشته و داریم؟؟
به نظر نگارنده اکنون که بخش خصوصی در حال آوردن محموله های خط تولید کارخانه نورد با ارزشی بالغ بر یکصد میلیارد تومان به بافق می باشد آن هم در شرایط سخت تحریم اقتصادی و از آنجا که در صورت موفق شدن سرمایه گذاری این بخش ،بهترین تبلیغ برای آمدن سایر سرمایه گذاران به بافق صورت می پذیرد ،باید هرگونه همکاری که از دستمان برمی آید انجام دهیم .
حال که عده ای از بیرون بافق قصد سرمایه گذاری در شهر را کرده اند و تا حدودی نیز این موضوع را ثابت کرده اند که می خواهند پروژه فولاد را به سرانجام برسانند پس لازم است مردم شریف و مسئولین گرامی نه تنها سنگ اندازی نکنند بلکه فرصتی بدهند تا انشاءالله شاهد بافقی آباد باشیم.
                                               به امید فردای بهتر برای بافقی برتر
علی محمد رنجبر بافقی

۷ نظر

 1. وحشی می‌گه:

  با وضع موجود امیدی به آینده بافق نیست با قدرت اندیشه را بیشتر کرد

 2. محمد می‌گه:

  هر چی فکر می کنم در مخیلاتم نمی گنجد که فولاد بافق به سر انجام می رسد زیرا کسانی بد خواه این شهرستان هستندو فقط به فکر غارت معادن غنی آن هستند

 3. ابوالفضل@ می‌گه:

  باریکلله

 4. ناشناس می‌گه:

  باید خوش بین ومثبت نگر بود
  نباید همیشه نا امیدی را رونق داد

 5. ناشناس می‌گه:

  ما بافقیها هیچ وقت فکر توسعه شهرمون نبودیم
  هیچ وقت قدمی برای پیشرفت بر نداشتیم
  از چه کسی انتظار داریم بیاید و بافق ما را اباد کند ؟؟

 6. برادر می‌گه:

  حتمابایدازسرمایه گذارحمایت کنیم ولی قصه سنگ آهن فرق میکنه اون خصوصی صرفا برای خام فروشی واحیا فولاد درشهرهای دیگراست .جرابرای سنگ آهن مطلب نمی نویسی؟!!!

 7. مهدی می‌گه:

  آقای برادر خودت همت کن ومطلب بنویس