یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۳۳:۴۳ بعد از ظهر

افتتاح مرکز فرهنگی دیجیتال بافق

کد خبر: 118
تعداد بازدیدکننده: 242
تاریخ: ۰۳ دی ۱۳۹۰

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ با حضور معاون عمرانی استاندار یزد ، نماینده مجلس ، فرماندار و تنی چند از مسئولین شهرستان ،مرکز فرهنگی دیجیتال بافق افتتاح شد.
“حیدر نوروزی “در این مراسم بر اهمیت راه اندازی مراکز فرهنگی دیجیتال در جهت تولید محتوا و مقابله با جنگ نرم دشمن تاکید کرد.
معاون عمرانی استاندار گفت: مراکز فرهنگی دیجیتال با توجه به نفوذ و گستردگی در سطح کشور، در آینده ای نزدیک می توانند نقش مهمی در فضای دیجیتال کشور و مبارزه با جنگ نرم بازی کنند.
“مهدی فتاحی” در این مراسم به تشریح اهداف راه اندازی مراکز فرهنگی دیجیتال و سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد در سال جاری پرداخت و گفت: با توجه به شرایط زمان، مجهز شدن به فناوری و ابزارهای نوین علمی و فرهنگی برای دستیابی به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از برنامه های مهم این وزارتخانه در سال جاری می باشد .
مسئول مرکز فرهنگی دیجیتال بافق گفت: مجتمع فرهنگی دیجیتال بافق با ۳۵۰ متر زیر بنا و اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال در مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد بافق دایر گردیده که دارای کلاسهای آموزشی و همچنین برگزاری دوره های تخصصی تولید و ساخت نرم افزار است.
وی تصریح کرد: در این مراکز خدمات دیجیتال و حوزه فناوریهای اطلاعات از قبیل اینترنت، بازیهای رایانه ای ساخت ایران ، فروش نرم افزار با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می شود.
گفتنی است در این مرکز بخشهایی از قبیل : نرم افزارهای رایانه ای ؛ اینترنت پاک، بازی های رایانه ای، خدمات الکترونیک، کارگاه تخصصی تولید رسانه های دیجیتال فعالیت دارد که استفاده برای عموم آزاد می باشد.