سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۵:۱۱ قبل از ظهر

پیام سرپرست فرماندار بافق به مناسبت ۶ آذر ماه سالروز تجلیل از اسرا و مفقودین

کد خبر: 11953
تعداد بازدیدکننده: 196
تاریخ: ۰۶ آذر ۱۳۹۱

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، “علیرضا صمدی” سرپرست فرمانداری بافق در پیامی سالروز تجلیل از اسرا و مفقودان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت .

در این پیام آماده است :

بسمه تعالی

۶ آذر ماه روز تجلیل از اسرا و مفقودانی است که با سلحشوری و از جان گذشتگی از کیان و ملت خویش دفاع کردند

اسرای سرافراز هشت سال دفاع مقدس، با پیروی از کاروان اسیران عاشورا، آزادگی آفریدند و دشمن ریاکار را بیش از پیش رسوا ساختند، سال‌های اسارت، سال‌های وفاداری به ولایت و نماد سرسپردگی و عشق به امام خمینی (ره) و پایمردی اسرا، نشانه پیروزی ایمان بر کفر و خون و اسارت بر شمشیر و قدرت بود.

مقام معظم رهبری در تجلیل مقام اسیران جنگ تحمیلی می‌فرماید: «اسرای ما از آن کسانی هستند که نامشان در تاریخ انقلاب و ایران جاودانه خواهد ماند… . اینکه اسلام می فرماید: «وَ لِلّهِ الْعِزَّهُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلْمُوءْمِنینَ» یک وجه از عزت مؤمنین همین است. مؤمن در سخت ترین شرایط هم احساس می کند عزیز است و احساس ذلت نمی کند و خودش را نسبت به دشمن، خوار احساس نمی کند؛ چون اقتدار معنوی و درونی خودش را حفظ کرده است و از دست نداده است. عزیزان ما که در بند هستند، این اتکای به نفس و عزت نفس و قدرت درونی و داخلی را حفظ کردند و توانستند در همه شرایط، آن عزت و استحکام درونی و شخصیت و هویت مسلمانی خودشان را حفظ کنند و دشمن از اینکه بتواند آنها را ذلیل کند و درهم شکند و خردشان کند، ناتوان و عاجز شده است. … رزمندگان عزیز فقط در میدان جنگ نبود که مثل شیر شجاعت نشان می دادند، بلکه در اسارت‌گاه هم همان شیران شجاع و قوی باقی ماندند.»

باید اذعان داشت که سالهاى مجاهدت خاموش و دشوار آزادگان عزیز ما در اسارت‌گاههاى عراق از جمله‏ مقاطع فراموش‌نشدنى تاریخ پرشکوه ماست.

و امسال روز تجلیل از اسرا و مفقودان مصادف است با یازدهم ماه محرم الحرام روز تداوم تشنگی است در لباس اسارت؛ و آغاز مصیبت بر خاندان اهل بیت پیامبر (ص) و به اسارت گرفتن ایشان؛ یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.

علیرضا صمدی – سرپرست فرمانداری شهرستان بافق

۱ نظر

  1. محمد رضا می‌گه:

    آقای صمدی راستی قضیه خط انتقال گاز بافق چی شد آیا پیگیر این موضوع هستید