پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۰:۵۴ قبل از ظهر

فضای سبز بافق سود آور شد

کد خبر: 12036
تعداد بازدیدکننده: 210
تاریخ: ۰۹ آذر ۱۳۹۱

 


شهردار بافق گفت: فضای سبز بافق با تولید بیش از ۵ تن خرما سود آور شد.

“حسن تفکری” در گفتگو با خبرنگار ما، با بیان اینکه تا ۳ الی چهار سال قبل از گونه های بی ثمر برای ایجاد فضای سبز استفاده می شد، افزود: هم اینک  با کاشت بیش از ۴۰۰ اصله درخت خرمای مرغوب در فضای سبز سطح شهربافق، افزون بر ۵ تن خرما تولید و برداشت شده است.

شهردار بافق سود آوری حاصل از برداشت خرما را بالغ بر ۱۴۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت : روند برداشت خرما از فضای سبز این شهر رو به افزایش است و با رشد و بلوغ نخلها، برداشت این محصول تا ۲یا ۳ برابر قابل افزایش است.

وی خاطر نشان کرد: با در آمد ناشی از برداشت و فروش خرما، بخشی از هزینه های مرتبط با فضای سبز شهرداری بافق پوشش داده خواهد شد.

تفکری واگذاری فضای سبز و نگهداری از آن را به بخش خصوصی در قبال خرمای تولیدی از برنامه های آینده شهرداری عنوان کرد و افزود: از آنجایی که نخل های غرس شده از گونه های مرغوب بوده و خرمای با کیفیت تولید می شود برخی از پیمان کاران در این خصوص اعلام آمادگی کرده اند.

شهردار بافق از کاشت ۲/۱ هکتار درخت خرما در سال جاری نیز خبر داد و افزود:با بهره برداری از این نخلها و بسته بندی و فروش خرما در سالهای آتی برخی از هزینه دیگر شهرداری نیز از این طریق تامین می شود.

وی همچنین سرانه فضای سبز شهر بافق را هم اینک بیش از ۵ متر اعلام کرد و گفت:با برنامه ریزیهایی که در ساخت آبشار بافق و کاشت گونه های درخت پر ثمرانجام شده است، سرانه فضای سبز شهری از مرز ۷ متر فراتر خواهد رفت.

تفکری کاشت درختان خرما،زیتون و توت را از گونه درختان سود آور در بافق برشمرد.

۳ نظر

  1. مهدی می‌گه:

    خداوندمرحوم دهستانی بیامرزد که سرمنشا هر خیری من جمله برداشت خرما مرغوب در شهرستان بافق بود

  2. رضا می‌گه:

    آقای مهندس تفکری دستون درد نکنه کارتون خیلی درسته

  3. محمد می‌گه:

    بعد از این همه سال بالاخره در خیابان درختانی را دیدم که سبز و سایه دار هستند .البته هنوز کوچک هستند ولی بالاخره این ها هم بزرگ می شن و فضای سبز را عوض می کنند