سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۷:۲۳ بعد از ظهر

طرح انتقال آب به شهرک صنعتی مهریز به بهره‌برداری رسید

کد خبر: 12069
تعداد بازدیدکننده: 241
تاریخ: ۱۰ آذر ۱۳۹۱

طرح انتقال آب به شهرک صنعتی مهریز با هزینه ۶٫۵ میلیارد ریال با طول مسیر هشت کیلومتر و قطر لوله‌های ۲۰۰ الی ۲۵۰ میلیمتر در مدت ۴٫۵ ماه با هدف تأمین آب مورد نیاز شهرک صنعتی مهریز با اولویت واحدهای تولید شرکت‌های کاشی اطلس و مهسرام افتتاح شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، حجت الاسلام و المسلمین “دخیل عباس زارع زاده” در مراسم بهره‌برداری از این پروژه انتقال آب که با حضور جمعی از مدیران و مسئولان استانی و محلی برگزار شد، با بیان این که رویش و خیزش بدون آب امکان پذیر نیست، گفت: آبرسانی به شهرک صنعتی مهریز یکی از خواسته‌های مهم مردم شهرستان مهریز بود که اکنون به مرحله بهره‌برداری رسید و در امر تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که استقلال کشور بدون تولید ممکن نمی‌باشد.

وی افزود: از پتانسیل آب موجود در کشور باید استفاده بهینه نمود و از خروج آب رودخانه‌ها به دریا جلوگیری کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی از مدیران صنعت خواست از نیروهای کار بومی استفاده نمایند تا از مهاجرت افراد به مراکز شهرها جلوگیری و اشتغال‌زایی برای آنها به وجود آید.

زارع‌زاده ابراز نمود: بین کارفرما و کارگر باید تعامل و مشارکت وجود داشته باشد و کارگر در محیط کار احساس امنیت نماید.

“حیدر نوروزی” معاون امور عمرانی استانداری یزد نیز ایجاد شهرک‌های صنعتی را از اقدامات مهم دولت نام برد و گفت: با ایجاد شهرک‌های صنعتی خدمات و زیرساخت‌های شرکتهای مستقر بهتر انجام می شود.

وی با بیان این که کارگروه استان از ایجاد واحدهای صنعتی منفرد جلوگیری می‌نماید از نمایندگان مجلس و مسئولین خواست تا در پیگیری این امر مصمم باشند.

معاون امور عمرانی استانداری یزد در مورد پروژه‌های عمرانی، گفت: پروژه های عمرانی یا در سطح ملی هستند یا در سطح استانی، که تنها ۱۰ درصد از اعتبارات تخصیصی در پروژه‌های استانی و مابقی در پروژه‌های ملی هزینه می‌شود، پروژه‌های ملی به وزارتخانه‌ها تعلق دارد و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید از وزارتخانه‌ها اعتبارات پروژه‌های ملی در استان را پیگیری و مطالبه نمایند و از این لحاظ پروژه‌های ملی برای استان حائز اهمیت است.

“سید محمود عظیمی” مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد ضروری ترین زیرساخت برای شهرستان مهریز را انجام ژئوفیزیک دانست و افزود: ایجاد شهرک‌سازی هزینه بالا ولی صرفه اقتصادی را به همراه دارد.

وی ادامه داد: تخصیص آب به هزار هکتار شهرک صنعتی این شهرستان باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که سرمایه‌گذاری در این بخش را به تولید منجر نماید و  بنگاه‌های کوچک و متوسط توسعه پیدا کند.

عظیمی همچنین از مسئولان خواست تا از پراکندگی صنعتی جلوگیری کنند.

“حسین غفوری” مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد نیز در ابتدای این مراسم سیمای طرح انتقال آب به شهرک صنعتی مهریز را تشریح نمود.

گفتی است؛ در جریان این مراسم با اهدای لوح تقدیری از طرف حجت الاسلام و المسلمین دخیل عباس زارع زاده، از دست اندرکاران اجرای این طرح قدردانی به عمل آمد.