شنبه ۳ام تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۱:۱۱ بعد از ظهر

آغاز مرحله اصلی رزمایش والفجر

کد خبر: 1209
تعداد بازدیدکننده: 185
تاریخ: ۰۱ اسفند ۱۳۹۰

فرمانده قرارگاه کربلای نیروی زمینی سپاه از آغاز مرحله اصلی رزمایش “والفجر” این نیرو خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار احمد دانش‌پژوه صبح امروز (دوشنبه) گفت: با الطاف خداوندی، تلاش، جدیت ودقت یگان‌های عمل‌کننده به ویژه بسیجیان، مراحل آماده‌سازی و مقدماتی رزمایش “والفجر” با دستیابی به اهداف تعیین‌شده، با موفقیت به پایان رسید و امروز رزمایش وارد مرحله اصلی و نهایی شده است.

وی با بیان اینکه “مراحل طراحی و آماده‌سازی رزمایش طی شش ماه گذشته در بخش‌هایی از کویر مرکزی و منطقه عمومی استان یزد صورت پذیرفته است”، اظهار کرد: پس از فراخوان بسیجیان سلحشور و نیروهای عمل‌کننده و سازمان‌دهی آنها در گردان‌های امام حسین(ع) و ستون‌کشی، مرحله مقدماتی رزمایش «والفجر» نیروی زمینی سپاه از دیروز آغاز شد.

فرمانده قرارگاه کربلای نیروی زمینی سپاه، برگزاری این رزمایش در چارچوب دکترین دفاعی نیروی زمینی سپاه را اقدامی پیش‌برنده خواند و درباره مرحله مقدماتی رزمایش،‌ گفت: در این مرحله سطح تیر توپ‌خانه‌ها، آتش تیربارها و ادوات مورد آزمایش قرار گرفت. همچنین عملیات ضد هلی‌برد توسط گردان امام حسین(ع) بافق با سرعت عمل انجام شد و این مرحله از رزمایش با عملیات تاخت شبانه بسیجیان مهریز به پایان رسید.

دانش‌پژوه در پایان، درباره نیروهای عمل‌کننده در رزمایش والفجر نیز اظهار کرد: رزمندگان بسیجی سازماندهی‌شده در گردان‌های امام حسین(ع) یزد، میبد، بافق، طبس، ابرکوه، مهریز و شهرستان صدوق و همچنین گردان ۱۸۱ و ۱۸۲ پیاده و تعدادی از گردان‌های زرهی، ادوات، مهندسی و جنگ نوین نیروی زمینی سپاه در این رزمایش حضور دارند.

 

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق