یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۰۴:۱۴ قبل از ظهر

شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر بافق برگزار شد

کد خبر: 12295
تعداد بازدیدکننده: 99
تاریخ: ۱۵ آذر ۱۳۹۱

بخشدار مرکزی بافق: مسئولان آگاه سازی جامعه از عواقب مواد مخدر را سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر به ریاست بخشدار مرکزی و اعضای این شورا در محل فرمانداری تشکیل گردید.

بخشدار مرکزی بافق در این نشست یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های نظام غرب علیه ایران را آلوده کردن نسل جوان به مواد مخدر دانست و افزود: امروز در این زمینه با یک معضل جدی مواجه هستیم که اگر توجه جدی به این موضوع صورت نگیرد به بحرانی در سطح جامعه تبدیل خواهد شد.

“محمد علی صمیمی” افزود: آموزش و آگاه سازی جوانان و نوجوانان از خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر به عنوان یکی از روش‌های مقابله با این بلای خانمانسوز است.

وی گفت: همه مسئولان باید برای مقابله با این ترفند بیگانه، اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه از عواقب بلای خانمانسوز مواد مخدر را در سر لوحه کارهای خود قرار دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق با اشاره به اینکه برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر، زمینه کاهش جرم را در جامعه فراهم می‌کند تصریح کرد: یکی از موضوعات مهمی که در جامعه کمتر به آن توجه می‌شود اعتیاد تفننی افراد به مواد مخدر است که عمده مصرف این مواد به صورت تفریحی و تفننی در مجالس شبانه و دوستانه انجام می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق نیز با اشاره به وجود حلقه های صالحین و اینکه جوانان بیشتر این حلقه را تشکیل می دهند گفت: به علت عدم بانگ اصلاحات جامع و در امر پیشگیری باید به صورت جدی و اساسی در این خصوص گام برداشت و جهت بالابردن سطح ْآموزش از حلقه صالحین که قریب به هزار نفر جمعیت دارد استفاده شود.

کارشناس امور تربیتی آموزش و پرورش بافق نیز با تاکید بر اینکه اوقات فراغت یکی از عوامل مؤثر برای مبارزه با معضل مواد مخدر در جامعه است، گفت:اوقات فراغت نیاز اصلی جوانان جامعه است که اگر این امر فراهم نشود آنان را به تباهی می‌کشاند.

در پایان این نشست پس از بحث و تبادل نظر اعضا مواردی از جمله : هماهنگی بین روحانیون شهرستان جهت اطلاع رسانی عمومی در خصوص آگاه سازی مردم از معضلات مواد مخدر ، سرکشی تیمی شورا بطور نا محسوس از کارخانجات ، کارگاهها ، مراکز گشت و زراعت و ممنوع کردن فروش سیگار در محدوده مدارس و آموزشگاههای شهرستان مصوب گردید.