چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۳۷:۰۷ قبل از ظهر

۳۰ درصد اعتبار تخصیص یافته بخش کشاورزی بافق جذب شده است.

کد خبر: 12309
تعداد بازدیدکننده: 97
تاریخ: ۱۵ آذر ۱۳۹۱

در هشتمین کارگروه کشاورزی مطرح شد:
۳۰ درصد اعتبار تخصیص یافته جذب شده است.
هشتمین نشست کارگروه بخش کشاورزی با حضور بخشدار مرکزی و سایر اعضا در محل فرمانداری بافق تشکیل شد.
 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، هشتمین نشست کارگروه بخش کشاورزی با حضور بخشدار مرکزی و سایر اعضا در محل فرمانداری بافق تشکیل شد.

بخشدار مرکزی بافق با بیان اینکه بخش کشاورزی به عنوان یکی از ارکان فعال در عرصه اقتصادی کشور است افزود: بایستی با جدیت بیشتر تلاش کنیم تا این تسهیلات به موقع جذب و موجبات ایجاد اشتغال را فراهم و نهایتاً توسعه و رونق بخش کشاورزی را به دنبال داشته باشد .

“محمد علی صمیمی” با اشاره به مزیتها و تخصیص تسهیلات بانکی این کارگروه گفت: شرایط کنونی که برای بخش کشاورزی اختصاص داده شده بسیار به ندرت اتفاق می افتد که باید از طریق اطلاع رسانی مردم بخصوص کشاورزان، آنان را از مزیتها این طرح بزرگ آگاه نمود.

رئیس جهاد کشاورزی بافق گفت : اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان بافق بیش از ۷۸ میلیارد ریال بوده است که از این مقدار تا کنون مبلغ ۲۵ میلیارد ریال به عنوان تسهیلات به متقاضیان پرداخت که طی آمار رتبه ۹ استان را دارا هستیم.

دبیر کارگروه کشاورزی بافق افزود : به منظور تسهیل در امور بانکی تا کنون طی ۵ مرحله بیش از ۶۰۵ طرح در کارگروه توسعه بخش کشاورزی مصوب شده و به بانک جهت اخذ تسهیلات معرفی شده است.

“حمید عسکری” با اشاره به جذب ۳۰ درصد اعتبار تخصیص داده شده گفت: این میزان اعتبار بالغ بر ۲۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال می باشد که توسط ۶۹ نفر جذب شد است .

عسکری در خصوص طرحهای این کارگروه بیان داشت :این طرحها در بخش لوله گذاری و احداث استخر ذخیره آب ، برقی کردن چاه کشاورزی ، احداث پایانه ضبط و فراوری پسته ، پرورش مرغ گوشتی ، بسته بندی حبوبات ، اصلاح باغات ، بهبود تولیدات گیاهی، بهبود تولیدات دامی ، صنایع کشاورزی، دامپزشکی و آب و خاک می باشد.

وی از اختصاص ۵ ترمینال پسته ویژه شهرستان در قبال این کارگروه خبر داد و افزود : طی درخواستهای کشاورزان تعداد ۴ ترمینال ویژه بافق و یک ترمینال ویژه دهستان سبزدشت اختصاص داده شده است .