• فید آر اس اس بافق فردا
  • صفحه گوگل پلاس بافق فردا Bafghfarda Google+ Page
  • صفحه فیسبوک بافق فردا Bafghfarda Facebook Page
کد خبر: 1234
تعداد بازدیدکننده: 182
تاریخ: ۰۲ اسفند ۱۳۹۰

شکار

رئیس اداره محیط زیست بافق ازثبت تصویری یکی از نادرترین صحنه های دیدنی محیط زیست در منطقه حفاظت شده بافق خبر داد.

رئیس اداره محیط زیست بافق گفت: به اتفاق علی خواجه ای، یکی از محیط بانان باسابقه و  مسئول منطقه حفاظت شده کوه بافق در حین گشت زنی در این منطقه به همراه چند محیط بان دیگر متوجه پرواز چند عقاب طلایی شده و با شنیدن صدای یک راس بزغاله بزکوهی متوجه این رویداد طبیعی شدیم، بلافاصله امکانات تصویربردای را برای ثبت گوشه هایی از این رویداد مهیا نمودیم، در این صحنه زیبا و جالب توجه دو عقاب طلایی یک بزغاله تقریبا هشت ماهه که وزن آن در این سن به حدود ۱۲ کیلو می رسد را از گله بزهای کوهی جدا نموده و با چنگال و نوک به آن حمله کردند، در مرحله اول بزغاله توانست چند متری از محل بگریزد ولی بار دیگر یکی از عقاب های طلایی با چنگالهایش شکار خود را گرفت و به پرواز درآمد و در ارتفاع حدود پنجاه متری این بزغاله را رها نمود، در این روش، شکار در اثر شدت برخورد با زمین کشته شد.

وی اضافه کرد: این پرندگان شکاری برای شکستن لاک سخت لاکپشت ها نیز از این روش بهره می برند.

سیدجلال موسوی خاطرنشان کرد: عقاب طلایی از پرندگان کمیاب و در معرض انقراض است و وزن بالغ آن به حدود ۴ کیلو می رسد که منطقه حفاظت شده بافق یکی از زیستگاه های این پرنده است.

وی تصریح کرد: گونه های نادر و کمیابی چون یوزپلنگ، پلنگ، عقاب طلایی و هوبره از جمله حیوانات و پرندگانی هستند که در منطقه حفاظت شده کوه بافق و منطقه شکارممنوع آریز بافق زندگی می کنند و با توجه به اهمیت این حیوانات، توجه ویژه مردم برای محافظت از محیط زندگی این حیوانات که از جاذبه های طبیعی شهرستان است را خواستاریم.

 

نظرتان را بنویسید

قابل توجه فعالان مشاغل خانگی و متقاضیان شرکت در بازار روز جهت ثبت نام و دریافت غرفه می توانند به واحد سرمایه گذاری و امور مشارکتهای شهرداری  بافق مراجعه نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۲۲۰۲۰۰ تماس حاصل فرمائید. بازارچه  

تدریس خصوصی ویژه ی کنکور و ترجمه ی متون عمومی و تخصصی زبان انگلیسی

09139519838 - برزگری

  شهرداری بافق درنظر دارد احداث، راه اندازی و بهره برداری از نهالستان واقع در پارک آبشار را از طریق سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی واگذار نماید. لذا متقاضیان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به واحد سرمایه گذاری و امور مشارکتهای شهرداری مراجعه یا با شماره تلفن ۴۲۲۰۲۰۰ تماس حاصل نمایند. نهالستان
طراح و برنامه نویس: سید احسان شریعتی بافقی - 09358002524 - ehsan.shariaty@gmail.com