شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۳۴:۳۴ قبل از ظهر

کارگاه آموزشی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی دربافق برگزار شد

کد خبر: 1240
تعداد بازدیدکننده: 164
تاریخ: ۰۲ اسفند ۱۳۹۰

کارگاه آموزشی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور فرماندار و هیئت های اجرایی ، بازرسی و نظارت در بافق برگزار شد .

فرماندار بافق هدف از برگزاری این دوره آموزشی را آشنایی دست اندرکاران انتخابات با قوانین وآئین نامه های اجرایی انتخابات مجلس عنوان کرد .

حسین ندافیان افزود : شرکت کنندگان در این دوره با نحوه رسیدگی به صلاحیت کاندیداها و چگونگی برقراری نظم و امنیت در انتخابات آشنا می شوند .

وی با بیان اینکه هدف اصلی ، تحقق حضور حداکثری مردم در انتخابات است اظهار داشت : از این طریق توطئه های دشمنان خنثی و نقش بر آب می شود .

ندافیان گفت: نتیجه انتخابات به حضور مردم بستگی دارد و مجریان تنها کار برگزاری انتخابات سالم و قانونی را عهده دار هستند، بنابراین نتیجه انتخابات هرچه باشد برای مجریان و دست اندرکاران ملاک قرار می گیرد.

رئیس هیات اجرای ستاد انتخابات شهرستان بافق خواستار تعامل و همکاری هئیت های اجرایی با اعضای هئیت نظارت بر انتخابات شد و بر رعایت دقیق قوانین اجرایی از سوی آنان تاکید کرد .

فرماندار بافق تعداد شعب اخذ رای در این شهرستان بافق را ۳۴ شعبه اعلام کرد و گفت : ۱۱ شعبه اخذ رای بصورت سیار و ۲۳ شعبه بصورت ثابت پیش بینی شده است و بیش از ۷۰۰ نفر در امر برگزاری انتخابات مشارکت خواهند کرد .

در ادامه مسئول کمیته آموزش ستاد انتخابات استان یزد گفت : هیچ یک از اعضای هیئت اجرایی و ناظرین شورای نگهبان نباید در حوزه انتخابیه با داوطلبین انتخابات خویشاوندی نسبی و سببی داشته باشند .
 
“میربهبودی” با تاکید بر ایجاد نظم کامل در محل شعب اخذ رای افزود : در این دوره از انتخابات برای تمامی اعضای شعب کارت شناسایی تهیه می شود که باید در معرض دید مراجعه کنندگان قرار گیرد .

وی بر امانتداری مسئولین اجرای انتخابات تاکید کرد و گفت : وحدت و همدلی ، ضابطه مندی و پرهیز از باند بازی از راهکارهای لازم برای برگزاری انتخابات سالم است .

گفتنی است حاضرین در این دوره با فرآیند ۲۵ گانه مربوط به انتخابات و سامانه اتوماسیون جامع انتخابات آشنا شدند