جمعه ۵ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۸:۰۵ قبل از ظهر

مسئولان طبس نمی گذارند حق مردم شهرستان در بهره مندی از آب کارون تضییع شود

کد خبر: 12636
تعداد بازدیدکننده: 119
تاریخ: ۲۴ آذر ۱۳۹۱

طبس- سرپرستی یزدفردا: امام جمعه طبس در خطبه های این هفته نمازجمعه، به موضوع مهم انتقال آب به شهرستان طبس اشاره کرد و اظهار داشت: بسیاری از استان‌های کشور پهناور ایران به ویژه استان‌های مرکزی مانند کرمان، سمنان و یزد از نظر تأمین آب برای مصرف کشاورزی، صنعت و حتی شرب مشکل دارند.

“حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم مهاجریان” ادامه داد: به همین دلیل پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه پس از پایان یافتن جنگ تحمیلی، مسئولان و دولتمردان کشورمان به فکر حل این مشکل افتادند که در این زمینه طراحی‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و اقداماتی از جمله برای انتقال آب زاینده‌رود و رود کارون به مرکز کشور انجام شد.

خطیب جمعه طبس یادآور شد: براساس مدارک موجود، ده‌ها سال است که مسئولان طبس پیگیر بهره‌مندی مردم این شهرستان از خط انتقال آب کارون هستند به طوری که حتی در سفر نخست رئیس جمهور و هیئت دولت به استان یزد و شهرستان طبس، موضوع انتقال آب به طبس از مهمترین خواسته‌های مردم این شهرستان بود.

وی اضافه کرد: اخیراً مطلع شدیم که براساس طرحی که کارشناسان و برخی مسئولان تهیه و برای شهرستان‌های مختلف استان سهمی از آب خط انتقال آب سرشاخه‌های کارون تعیین کرده‌اند، متأسفانه شهرستان طبس را نادیده گرفته‌اند.

حجت الاسلام مهاجریان ضمن تشکر از پیگیری و تلاش دکتر عبداله زاده، تصریح کرد: بهره‌مندی طبس از خط دوم انتقال آب به استان یزد حق مردم این شهرستان است که نماینده مردم در مجلس، فرماندار، ائمه جمعه و سایر مسئولان شهرستان طبس این موضوع را با حساسیت پیگیری می‌کنند و نمی‌گذارند حق مردم در این زمینه تضییع شود.

امام جمعه طبس خاطرنشان کرد: فعلاً نیازی به اقدامی از سوی مردم نیست و اگر لازم باشد جمعی از مسئولان شهرستان طبس برای پیگیری این موضوع به تهران سفر خواهند کرد.

۲ نظر

  1. soheil8 می‌گه:

    خدا چنین امام جمعه هایی رو زیاد کنه.

  2. كورش بافقي می‌گه:

    بابا ببینید اینا میتونند خط دوم را اجرا کنند بعد بیاین چونه بزنین