دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۴۶:۲۹ قبل از ظهر

قطع آب انتقالی به معدن چادرملو از بهاباد

کد خبر: 12783
تعداد بازدیدکننده: 333
تاریخ: ۲۸ آذر ۱۳۹۱

دیروز بعد از ظهر صورت گرفت؛
دیروزبعد از ظهر آب انتقالی از بهاباد به سمت معدن چادرملو با حضور جمع کثیری از اهالی بهاباد قطع شد.

به گزارش بهاباد خبر؛ دیروزبعد از ظهر، جمع کثیری از اهالی شهر بهاباد و روستاها در مقابل مسجد انقلاب این شهر تجمع نموده و به صورت دسته عزاداری و با نوحه خوانی حضرت اباعبدالله الحسین در خیابان امام خمینی(ره) این شهر تا مقابل مسجد جامع حرکت نمودند ، سپس با وسایل نقلیه شخصی و اتوبوس به ایستگاه پمپاژ آب به  معدن چادرملو رفته و بعد از بستن فلکه اصلی انتقال آب و قطع برق درب موتورخانه را جوش دادند.

گفتنی است در حین قطع انتقال آب به چادرملو هیچ گونه درگیری یا خشونتی صورت نگرفت و این اقدام به صورت کاملا مسالمت آمیز و با نظم انجام شد.

در پی جلسات متعدد با حضور مردم بهاباد ، علت این اقدام برداشت بی رویه آب از منابع زیر زمینی بهاباد توسط معدن چادرملو و عدم رسیدگی مسئولین در این زمینه و قضیه مالکیت معدن چادرملو و همچنین عدم انجام توافقنامه های قبلی مسئولین با مردم بهاباد ذکر شده است.

علی هوشمند یکی از نمایندگان انتخابی مردم در پیگیری مسئله چادرملو دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار ما گفت تاکنون تماسی از سوی مسئولین برای باز کردن آب گرفته نشده است و تصمیم گیری برای اقدامات بعدی توسط نمایندگان انتخابی و مردم انجام خواهد شد.

۱۲ نظر

 1. من می‌گه:

  آفرین به غیرت و همت مردم بهاباد

 2. حسین می‌گه:

  اگر همین اتفاق در بافق بیفتد چنانکه افتاد برخی ان را فتنه می دانند

 3. بافقي زاده می‌گه:

  ان شاءا… مردم بهاباد به حق خود که پس گرفتن معدن چادرملو از اردکان می باشد می رسند .

 4. رنجبر می‌گه:

  ان شاءا… ما مردم بهاباد به حق قانونی خود که پس گرفتن معدن چادرملو از اردکان است می رسیم . فراموش نکنیم معدن چادرملو که با زحمات شرکت سنگ آهن بافق آماده بهره برداری بود بیست سال بیش به خاطر نفوذ معدودی اردکانی در دولت از شهرستان بافق جدا گردید.اکنون که شهرستان بهاباد تشکیل شده است این معدن جهت آبادانی شهرستان بهاباد لازم است .

 5. بافقی می‌گه:

  آفرین بر مردم بهاباد.امید وارم به حقتون برسید.چادر ملو حق شماست .چاه گز بهانه ایست تا چادر ملورا فراموش کنید

 6. hosi124 می‌گه:

  ان شاءا… بهابادیها حقشان را خواهند گرفت ….ای مردم بافق از حمایت شما خیلی ممنون هستیم.

 7. محمد می‌گه:

  چادرملو چند برابر بهاباد جمعیت داره که آب خوردن الان ندارند و چند صد جوون دارن بیکار میشن. بی انصافا مردیم تشنگی. ماه محرمیه یزید چه کردو شما چه کردید.

 8. سیدی می‌گه:

  یعنی فکر می کنید راهش اینه.اگه اینطوره آبادان و اهواز نیز باید نفت رو روی ایران ببندند.. 

 9. حسین می‌گه:

  آبادان و اهواز کا دیگری برای نفت نمی تواند بکنند همانطور که خاک این همه معدن صادر میشه ولی برداشت آب توسط چادرملوجز ضرر چیز دیگری برای بهاباد نداره با این برداشت بی روییه فکر کردی چند سال دیگه چی به سر بهاباد میاد شما که به فکر لقمه چرب خودتی که همینجوری چرب بمونه

 10. بچه هاي معدن می‌گه:

  سلام به همه بهابادی ها،حرف حسابتون چیه؟ چی میخواهید بدست بیارید؟ اگه صحبت ۵۰ یا ۱۰۰ میلیون پوله که نیازی به این بداخلاقی ها نبود. اگه منظورتان اینه که معدن چادرملو جزء خاک و حریم شهرتان بشه ، خودتون بهتر از ما میدانید هر وقت نخجوان و قراداد ترکمان چای را تونستیم برگردانیم شما هم موفق خواهی شد . برایتان آرزوی موفقیت داریم.

 11. جلال می‌گه:

  آنهائی که تخجوان و و و گرفته اند وپس نمی دهتد اولا به زور از ما گرفته اند دوما پادشاهان ما کم لیاقت بودند که این شهرها را از دست دادند ومردم در اختناق وفقر کامل، سوما آنها دین ندارند ومعتقد به ولایت فقیه نیستند شما مسؤلین پشت پرده اردکان آیا به ولایت فقیه معتقد نیستید اگر هستید می دانید که چگونه ناجوانمردانه این معدن را جزء اردکان کرده اند.

 12. بهابادی می‌گه:

  سلام دمتون گرم فک نمیکردم شومام با ما باشین ما حقمونو میگیریم
  همم میدونن
  از قدیم گفتن حق گرفتنی است
  مام میگیریمش چ جورم…!!!!