سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۰۰:۰۷ بعد از ظهر

پیش بینی تولید ۴۵ تن ماهی قزل آلا در شهرستان بافق

کد خبر: 12950
تعداد بازدیدکننده: 137
تاریخ: ۰۲ دی ۱۳۹۱

در سال جاری تعداد نود و شش هزارو چهارصد وپنجاه قطعه بچه ماهی قزل آلا در استخرهای خاکی و ذخیره آب کشاورزی شهرستان بافق رهاسازی شد که این تعداد نسبت به سال گذشته ۸% رشد داشته است و امید است که ۴۵ تن تولید ماهی قزل آلا را در پایان سال داشته باشیم.

مهندس حمید عسکری مدیر جهاد کشاورزی بافق گفت : در حال حاضر ۴ مزرعه در محل سایت آبزی پروری شهرستان و ۶ استخر ذخیره آب کشاورزی در روستاهای اطراف در زمینه پرورش ماهی قزل آلا فعال هستند.

وی افزود با توجه به وجود چاه های متعدد کشاورزی و همچنین خشکسالی های اخیر بیشترکشاورزان منطقه در پی احداث استخرهای دو منظوره هستند وی تصریح کرد ساخت این استخر ها با تسهیلات و نرخ پایین بهره صورت خواهد گرفت .

 احداث استخرهای دو منظوره علاوه بر اینکه نیاز کشاورزان به استفاده از کودهای شیمیایی را کاهش می دهد، موجب غنی شدن آب استخر می گردد و افزابش بهره وری از آب و زمین را به دنبال خواهد داشته و موجب افزایش تولید در واحد سطح و بالا بردن سود آنان خواهد شد.

۱۰در حال حاضر استخر دو منظوره دیگر در محل های مختلف شهرستان در حال احداث می باشند که با بالفعل نمودن همه ظرفیت موجود تولید ماهی در این شهرستان رونق چشمگیری خواهد داشت.

و امید است که ۴۵ تن تولید ماهی قزل آلا را در پایان سال داشته باشیم .

۱ نظر

  1. مهدی می‌گه:

    آقای مهندس عسکری خداوند به شما اجر بده در راه خدمت به مردم