پنج شنبه ۱۰ام فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶:۵۱ قبل از ظهر

اردکان و میبد دارای مدارس سمپاد می شوند / بافق باز هم از این امتیاز جا ماند

کد خبر: 13421
تعداد بازدیدکننده: 165
تاریخ: ۱۳ دی ۱۳۹۱

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: مدارس سمپاد به منظور ارتقا کیفیت تحصیلی و با حذف مدارس شبانه روزی نمونه در سطح استان ایجاد می شود.
محمد کاظم رحیمی نژاد در حاشیه بازدید از مدارس شهرستان بافق اظهار داشت: با حفظ کیفیت مدارس نمونه و با این هدف که دانش آموزان در کنار خانواده به رشد و بالندگی شخصیت برسند این مدارس تاسیس می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: به شهرستانهایی که تاکنون تعداد دانش آموزان آنها به حدنصاب رسیده و مدرسه نمونه هم ندارند مجوز تاسیس مدارس سمپاد داده می شود.
وی تصریح کرد: این مجوزها به طور عمده در مقطع راهنمایی و به ندرت در مقطع متوسطه صادر می شود.
رحیمی نژاد با بیان اینکه بیشتر شهرستانها از مدرسه نمونه برخوردارند، افزود: هم اینک مدارس سمپاد در نواحی یک و دو یزد در مقطع راهنمایی راه اندازی شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش یزد اضافه کرد: شهرستان های میبد و اردکان که واجد شرایط سمپاد هستند در سال تحصیلی آینده از داشتن اینگونه مدارس برخوردار خواهند شد.
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان که به اختصار سمپاد نامیده می شود زیر نظر وزارت کشور با هدف شناسایی و شکوفایی استعدادهای درخشان در سطوح مختلف تحصیلی فعالیت دارد.
منبع :مهر

۲ نظر

  1. محمد رضا می‌گه:

    بابا یک دکل دیجیتال ساده را که تمام اقایان مسئول دم ساعت از مقابله با تهاجم فرهنگی صحبت می کنند نتوانستند برای مردم بیاورند حالا می خداهید مدرسه تیز هوشان برایتان بزنند

  2. علی می‌گه:

    بابا آموزش وپرورش بافق که توی این فکرها نیست …