سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۵:۵۱ قبل از ظهر

قیام خونین مردم قم موجب پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد

کد خبر: 13485
تعداد بازدیدکننده: 114
تاریخ: ۱۶ دی ۱۳۹۱

امام جمعه بافق:

قیام خونین مردم قم موجب پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد

امام جمعه بافق قیام خونین مردم قم در روز ۱۹ دیماه سال ۱۳۵۶ را موجب پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست.

 

 

 

به گزارش روز جمعه ایرنا، حجت الاسلام ‘سید جواد سلیمانی’ در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق ، انتشار مطالبی در راستای توهین به حضرت امام خمینی (ره) و تزلزل جایگاه زن و حجاب اسلامی در روزنامه اطلاعات به دستور محمدرضا شاه خائن را عامل ایجاد موج منفی علیه رژیم پهلوی توسط مردم قم دانست.

امام جمعه بافق گفت: پس از سخنرانی مراجع عظام تقلید در روز ۱۸ دیماه سال ۱۳۵۶ در جمع روحانیون و بازاریان ، موج گسترده ای در طیف مردم قم ایجاد شد که قیام خونینی را در تاریخ میهن اسلامی رقم زد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم چهلم شهدای قم در استان های مختلف ، یاد آور شد: خیزش مردم قم و برپایی مراسم بزرگداشت اربعین شهدا این شهر در استان های دیگر مایه برکتی شد تا انقلاب اسلامی ایران در روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به پیروزی برسد.

حجت الاسلام سلیمانی همچنین در رابطه با تاریخچه کشف حجاب در ایران گفت: دولت های بیگانه که رضا شاه را بر مسند قدرت نشانده بودند ؛ به وی دستور دادند تا حجاب را از زنان ایرانی بردارد.

وی تصریح کرد: این امر به لطف خدا و به همت زنان با تقوا و عفیف میهن اسلامی ، نتوانست در ایران ماندگار شود.

امام جمعه بافق با اشاره به موفقیت بیگانگان در امر کشف حجاب در کشور ترکیه بیان کرد: یکی دو ماه قبل از آغاز طرح کشف حجاب در ایران ، استعمارگران به وسیله “آتاترک” توانستند حجاب را از زنان کشور اسلامی ترکیه بگیرند.

وی از آیت الله شیخ محمد تقی بافقی به نیکی یاد کرد و گفت: وی با تقوا و شهامتی که داشت در مقابل خاندان رژیم پهلوی که می خواستند حرمت اهل بیت (ع) را لکه دار کنند ؛ ایستادگی کرد.

حجت الاسلام سلیمانی اضافه کرد: اگر شهرستان بافق امروزه دارای جایگاه و افتخار است به برکت وجود این شیخ بافقی است.

گرامیداشت سالروز شهادت شهدای هویزه ، شهید احمدی روشن ، امیر کبیر و نیز برگزاری رزمایش ولایت ۹۱ از جمله مواردی بود که حجت الاسلام سلیمانی در خطبه های نمازجمعه این هفته به بیان آنها پرداخت.