پنج شنبه ۴ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴:۲۷ بعد از ظهر

تفکر بسیجی معنای حقیقی انتظار فرج است

کد خبر: 14300
تعداد بازدیدکننده: 148
تاریخ: ۰۷ بهمن ۱۳۹۱

فرمانداربافق : تفکر بسیجی معنای حقیقی انتظار فرج است
مهدی خاوری در نشست بصیرتی پرسنل ناحیه مقاومت بسیج بافق تفکر بسیجی را معنای حقیقی انتظار فرج دانست.
444

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، “مهدی خاوری” در دیدار پرسنل پایور و  وظیفه ناحیه مقاومت بسیج بافق که با حضور فرمانده ، نماینده ولایت فقیه و پرسنل این ناحیه در کانون جوانان بسیج برگزار شد با اشاره به اهمیت بصیرت و نقش این عنصر مهم در استمرار مسیر انقلاب و جلوگیری از انحرافات، گفت: اگر یک نگاه عمیق به عنصر بصیرت داشته باشیم به این نتیجه مهم دست می یابیم که اسلام و ایمان یک فرد مسلمان وابسته به بصیرت اوست؛ اگر یک انسان مسلمان بصیرت نداشته باشد از مسیر درست منحرف و در نتیجه به گمراهی و ضلالت دچار خواهد شد.

وی تصریح کرد: پاسداران به عنوان نیروهای متدین و انقلابی امتیاز بالایی را در معرفت دینی، معنویت و بصیرت و بینش سیاسی دارا هستند که تعلق به ارزش‌های مکتبی در رفتار، کردار، عملکرد و مدیریت آنها آشکار است.

خاوری در ادامه سخنان خویش به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اشاره کرد و افزود: این نگاه به حوادث سال ۸۸ که هیچگونه طراحی از سوی دشمنان پشت آن نبوده است نگاه ساده لوحانه ای است. دشمنان از مدتها پیش برای فتنه سال ۸۸ طراحی کرده بودند و به دنبال براندازی نظام سیاسی ایران بودند که با تدبیرهای مقام معظم رهبری و بصیرت ملت ایران، خداوند مکر فتنه گران را به خود آنها بازگرداند و به این ترتیب نظام مقدس جمهوری اسلامی از یک پیچ مهم تاریخی نیز گذر کرد.

فرماندار بافق با اشاره به اینکه جامعه دینی ما نیازمند افراد و انسان‌هایی خدامحور، معتقد، متعهد، ولایی و در تراز انقلاب است، اظهار داشت: بسیج و سپاه تلاش می‌کنند تا با رویکرد فرهنگی و معنوی و برنامه‌هایی در این راستا نسلی کارآمد با بنیه معنوی قوی را در جامعه پرورش دهد.

وی شاخص اصلی یک پاسدار را ولایت‌پذیری دانست و گفت: پاسدار باید سرباز واقعی ولی‌فقیه و تسلیم محض امر ولایت باشد.

فرماندار بافق با تاکید بر تفکر بسیجی اظهار داشت: تفکر بسیجی ، تعبیری بدیع از مکتب اسلام و آئین الهی تشیع است، ملاک و مبنا برای معرفت بسیجی، تفکر بسیجی است؛ امروز تفکر بسیجی به عنوان الگوی بیداری اسلامی تبدیل شده است.

555

مهدی خاوری در پایان سخنان خود با اشاره به مبحث مهدویت و انتظار فرج گفت: یکی از برجسته‌ترین وظایف ما، انتظار فرج است که منتظر باشیم، اگر کسی دعای فرج می‌خواند و بخواهد ثواب انتظار را ببرد، بدون تفکر بسیجی ممکن نیست و این معنای حقیقی انتظار فرج است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بافق در ابتدای این نشست دفاع و حراست از ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی را رسالت مهم سپاه پاسداران عنوان کرد و گفت: در راستای حراست از ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی و مقابله با جنگ نرم امروز سپاه برنامه مهمی نظیر احیا و نهادینه شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه با جدیت دنبال می‌کند.

سرهنگ باقیان تصریح کرد: امروز در پایگاه‌های مقاومت بسیج بحث امر به معروف و نهی از منکر را در دستور کار قرار داده و در این راستا شوراهایی را تشکیل داده تا این فریضه واجب و حیاتی را در جامعه ترویج و تبیین سازد