شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۵:۱۷ قبل از ظهر

روز وصل دوستداران یاد باد

کد خبر: 15404
تعداد بازدیدکننده: 899
تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۱

شهرستان بافق، اواخرهفته گذشته میزبان  فرزندان تعدادی از سخت کوشان سال های دور شرکت سنگ آهن مرکزی بود، عزیزانی که سالهای سال در کنار ما زندگی کردند و دنیای از خاطره را برای بسیاری از مردمان این دیار بجا گذاشتند.

اکنون فرزندان این کارکنان برای تجدید خاطره ها و یاد ایام گذشته سفری ۲ روزه به بافق داشتند و در شهرک مسکونی آهنشهر گرد هم آمدند و «بافق فردا» نیز  دقایقی در جمع صمیمی این دوستان حضور یافت.

 بازدید از مدرسه راهنمایی شهید بهشتی آهنشهر که به راستی ایام مدرسه از به یاد ماندنی ترین و خاطره انگیزترین مکان هایی است که در ذهن انسان می ماند و گشتی نیز در پارک تفریحی آهنشهر جایی که سرشار از خاطره های بازیهای کودکی و رفاقت های نوجوانی و جوانی است.

12

زیارت امامزاده عبدالله(ع)بافق از دیگر برنامه های این دوستان بود و به راستی که مگرمی شود در بافق باشی و به زیارت این بزرگوار مشرف نشوی، تجدید دیداری با برخی دوستان قدیمی که هنوز در این دیار معدن و آهن مانده اند و  بسیاری از برنامه های جنبی دیگر نیز بود که در مجال این نوشته نمی گنجد.

11

33

محموداشرفی(عبدالله)، بابک نقیب زاده(منوچهر) اصغرحلیمی(محمد)فرشید وبشیرعمرانی(عمران)فرامرزشمس(نصرت الله)مهدی ولی پور(محمد) رضاجعفرزاده(اسماعیل) کیومرث سحرخیز(پرویز)سیامک نقیب زاده(منوچهر)امیدفتوحی(احمد)فرخ گلویی(محمد)

در این دیدار و گفتگوی صمیمی، احوالی نیز از پدران سخت کوش گرفتیم، برخی سنین سالمندی را با دنیای از خاطره و تجربه می گذرانند و برایشان سلامتی آرزومندیم و بعضی نیز خورشید پر مهرشان خاموش گشته و به دیار باقی شتافتند، روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

۸ نظر

 1. عسکر می‌گه:

  شهرستان بافق، اواخرهفته گذشته میهمان فرزندان تعدادی ….!! بافق میهمان بود ؟ فرزندان میهمان ؟ بافق میزبان ؟ قاطی کردیم ! کدوم درسته؟!

  • فرشید عمرانی می‌گه:

   سلام دوست عزیز ممنون میشم خودتونو معرفی کنید .دوستدار دوستان قدیمی (بقولی هر چیزی که جدیدش خوب باشه دوست کهنه اش با ارزش تره )

 2. دوست می‌گه:

  آقای عمرانی : زمانی عضو تیم تنیس روی میز آموزشگاههای بافق بودی و در اون زمان برای قهرمانی تیم بافق پر زحمت کشیدی ! انتظار داشتیم بافق اومدی، احوالی هم از ما میگرفتی ،با معرفت !!

 3. عزیز می‌گه:

  حالا این آقایون کی هستند ما که اطلاعی ازشون نداریم درست معرفیشون کنین چه کاره بودن الان کجا هستن

 4. شمع بي زبان می‌گه:

  در گذر گاه زمان خیمه و شب بازی دهر
  با همه تلخی و شیرینی خود می گذرد
  عشقها می میرند
  رنگها رنگ دگر می گیرند
  و فقط خاطره هاست
  که چه شیرین و چه تلخ دست نا خورده به جا می ماند (اخوان ثالث)

 5. اولیایی می‌گه:

  این عزیزان فرزندان پدرانی بودند که حدود ۵۰ الی ۶۰ سال پیش به بافق آمدند ،پدرانشان ۳۰ سال در زمانی که تکنولوژی پیشرفته ای در چغارت وجود نداشت دوش به دوش زحمتکشان عزیز بافقی کار کردند واکنون تعداد زیادی از آن تلاشگران چهره در خاک نهاده که تعدادی از آن بزرگواران در بهشت حسین روستای مبارکه به امانت به خاک سپرده شده اند،
  این عزیزان حد اقل دوران ابتدایی وبعضاً راهنمایی را در بافق گذارانیده وبهترین دوران زندگی خود را گذر در بافق میداند
  در سال ۸۸ همایش باشکوهی به کمک این عزیزان وفرزندان مقیم بافق برگزار واز معلمین بزرگوار بافقی وغیر بافقی که بین سالهای ۱۳۵۰ تا ۱۳۶۵ معلممان بودند از جمله بزرگواران وچشم وچراغمان آیت الهی ،صدر ،مرحوم کریمی، میرالهی ،رحیمی،تشکری ،و…..تجلیل شایسته ای بجای آوردند
  خداوند روح پدران ومعلمین تلاشکر بافق را قرین رحمت وبه پدران ومعلمین عزتمند در قید حیات عزت بیشتر وسلامتی عنایت فرماید
  یا حق

 6. مير سليماني می‌گه:

  بنده خدمت تمامی این عزیزان و یادگاران پیشین بافق بویژه آقایان اصغر حلیمی عزیز وبابک نقیب زاده نازنین که از دوستان دوره دبیرستان شهید رجایی در مراسم صبحگاه بودند عرض سلام وخیر مقدم دارم .حیف از آن زمان بگذشته که جز حسرت وآه برایمان در این زمانه دلگیر وغبارآلود و مسموم ارمغانی ندارد.حیف از آن روزگار برقرار ودلنشین و خاطره انگیز که عشقمان کتابهای زیر بغلمان بود و شادی کلاس و حیاط دبیرستان واتوبوسی که از آهن شهر می آمد و حیف از آنهایی که از آهنشهر می امدند و در برهه ا ی از زمان دیگر نیامدند ….یزدان احمدیه عزیز ومهران شیرانیان با صفا. حیف از زمانی که آقای مدرسی کلاس نگارشمان را با گریه وبغض از غم از دست دادن شهید احدیه ترک کرد وحیف از زمانی که صندلی خالی شهید شیرانیان در کنارم هرگز پر نشد واو دیگر نیامد…..
  یادش بخیر

 7. مير سليماني - تصحيح می‌گه:

  تصحیح با عرض پوزش:
  بنده خدمت تمامی این عزیزان و یادگاران پیشین بافق بویژه آقایان اصغر حلیمی عزیز وبابک نقیب زاده نازنین که از دوستان دوره دبیرستان شهید رجایی در مراسم صبحگاه بودند عرض سلام وخیر مقدم دارم .حیف از آن زمان بگذشته که جز حسرت وآه برایمان در این زمانه دلگیر وغبارآلود و مسموم ارمغانی ندارد.حیف از آن روزگار برقرار ودلنشین و خاطره انگیز که عشقمان کتابهای زیر بغلمان بود و شادی کلاس و حیاط دبیرستان واتوبوسی که از آهن شهر می آمد و حیف از آنهایی که از آهنشهر می امدند و در برهه ا ی از زمان دیگر نیامدند …(یزدان احمدیه عزیز ومهران شیرانیان با صفا). حیف از زمانی که آقای مدرسی معلم درس نگارش فارسی ، کلاس را با گریه وبغض ازغم از دست دادن شهید احمدیه ترک کرد و حیف از زمانی که صندلی خالی شهید شیرانیان در کنارم هرگز پر نشد واو دیگر نیامد…..
  یادش بخیر