• فید آر اس اس بافق فردا
  • صفحه گوگل پلاس بافق فردا Bafghfarda Google+ Page
  • صفحه فیسبوک بافق فردا Bafghfarda Facebook Page
کد خبر: 155
تعداد بازدیدکننده: 38
تاریخ: ۰۶ دی ۱۳۹۰

خبرگزاری فارس: مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق از ثبت ملی منطقه طبیعی ریگ صادق آباد در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، عباس قدیریان اظهار داشت: ریگ صادق آباد یکی از مناطق طبیعی استان یزد به شمار می‌رود.

وی افزود: تپه‌های شن روان موسوم به «ریگ صادق آباد» که در نزدیکی روستای صادق آباد بافق قرار دارد به فهرست ثبت آثار طبیعی کشور اضافه می‌شود.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بافق ادامه داد: تپه‌های شن روان «ریگ صادق آباد» که در ۱۷ کیلومتری بافق و همجوار روستای صادق آباد واقع شده، یکی از جاذبه‌های طبیعی این شهرستان محسوب می‌شود که میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان یزد در نظر دارد تپه‌های یاد شده را در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت برساند.

قدیریان خاطرنشان کرد: طی چند سال اخیر«ریگ صادق آباد» مورد توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است که با احداث کمپ و ارائه خدماتی نظیر پیست شتر سواری، شن اسکی، موتورسواری صحرایی، شن‌درمانی و کویرنوردی به یکی از جاذبه‌های طبیعی کشور تبدیل شده است.

وی عنوان کرد: در صورت تایید شورای عالی سیاستگذاری، ثبت منطقه طبیعی «ریگ صادق آباد» ثبت ملی خواهد شد

۲ نظر

  1. هادی می گوید:

    تپه های ماسه بادی کنار سد قطرم هم واقعا معرکه است بخصوص همجواریش با تپه ها و کوه مجاورش به زیبایی آن افزوده و میتواند قطب مهم گردشگری شود

  2. رنجبر می گوید:

    تا زمانی که اتوبان بافق _یزد تکمیل نشهو هتل هم تکمیل نشه جذب جهانگرد داخلی وخارجی مشکله

نظرتان را بنویسید

رهبر معظم انقلاب:

من بارها تکرار میکنم: جوانان عزیز ما بدانند، آینده مال شما است، دشمنان شما محکوم به شکستند به توفیق الهی، و امیدواریم خداوند متعال همه‌ی شما را با توفیقات خودش به راه‌های سعادت رهنمون بشود، و قلب مقدّس ولیّ عصر را از ما راضی و خشنود کند.

280x380
folad2
3