سه شنبه ۹ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۶:۰۴ بعد از ظهر

سه طرح بزرگ صنعتی اردکان با اعتبارهزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد

کد خبر: 15580
تعداد بازدیدکننده: 126
تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱

یزد- با حضور ریاست جمهوری ، شنبه ۲۸ بهمن ماه ، سه طرح بزرگ صنعتی در اردکان با اعتبار هزار میلیارد تومان افتتاح رسمی خواهد شد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا، شهرستان اردکان که با همت مسئولان و ساخت واحدهای بزرگ تولیدی نظیر مجتمع چادرملو، فولاد، کاشی، خودروسازی، گندله، مولیبدن، شیشه، اکسیداورانیوم، سرامیک های صنعتی، صنایع تبدیلی کشاورزی و غیره و مهیا کردن زیرساخت های توسعه، به قطب اقتصادی استان یزد و یکی از شهرهای مهم صنعتی کشور تبدیل شده است، این روزها آماده افتتاح سه طرح بزرگ صنعتی با اعتباری حدود هزار میلیارد تومان شده است که در نوبه خود در کشور بی نظیر است.
طرح بزرگ آهن و فولاد ارفع اردکان با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن ‘آهن اسفنجی’ و ۸۰۰ هزار تن ‘شمش فولادی’با سرمایه گذاری مجموع ریالی و ارزی ۶۰۰ میلیارد تومان و اشتغال مستقیم بیش از ۱۰۰۰نفر و غیرمستقیم ۲۰۰۰۰نفر در زمینی به وسعت ۸۶هکتار و در مجاورت گندله سازی اردکان یکی از این طرح هاست که توانسته با ساخت همزمان دو واحد احیای مستقیم و فولادسازی در یک مجموعه ، حلقه مفقوده تولید فولاد یعنی تولید همزمان آهن اسفنجی و فولاد را رفع کند .
این مجتمع بزرگ مدتی است وارد فاز تولید شده و در انتظار افتتاح رسمی است .
همچنین شرکت معدنی و صنعتی چادرملوی اردکان نیز که به عنوان نخستین واحد معدنی تولیدکننده گندله در کشور است به تازگی خط پنجم فرآوری خود را با ظرفیت سالانه یک میلیون و هفتصد هزار تن کنستانتره آهن و اعتبار بیش از ۱۲۵ میلیارد تومان راه اندازی کرده است .
کارخانه فرآوری مجتمع معدنی و صنعتی سنگ آهن چادرملو ابتدا در سال ۱۳۷۷ با سه خط تولید راه اندازی و بهره برداری آن آغاز شده، سپس خط چهارم تولید کارخانه ساخته شده است و در حال حاضر مجتمع با پنج خط تولید با ظرفیت سالانه ۵/۸ میلیون تن کنسانتره سنگ اهن با اشتغال بیش از سه هزار نفر در دست بهره برداری و تولید است .
کارخانه شیشه اردکان نیز با تولید روزانه ۸۰۰ تن انواع محصولات شیشه و اشتغال مستقیم بیش از ‌هزار نفر و غیرمستقیم ده هزار نفر و با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان یکی دیگر از این طرح هاست.
این کارخانه با دارا بودن بزرگترین کوره تولید شیشه در خاورمیانه و ارائه سبد کاملی از انواع محصولات شیشه تخت، یکی از کامل ترین مجتمع های تولید شیشه محسوب می شود.ک/۳

۴ نظر

 1. ناصر می‌گه:

  ان شا الله با همت مسئولین برای شهر ما هم آنتن دیجیتال نصب میشه و ما می تونیم حسابی فیلم ببینیم و تو خیالمون طرح افتتاح کنیم

 2. فیروزابادی می‌گه:

  احسنت به همت مسئولان اردکان خصوصانماینده دلسوزشان وصدافرین به سرمایه گذاربزرگترین شیشه خاورمیانه جناب اقای عزیزیان (لازم به ذکراست که عزیزیان ازجانبازان دوران دفاع مقدس واردکانی میباشد)

 3. مهدی می‌گه:

  اقا ناصر اینقدر مایوس نباش همه ضربه هایی که ما می خوریم از خودمان است که باید اصلاح بشویم تا بتوانیم پیشرفت کنیم

 4. داداش ناصر می‌گه:

  داداش ناصر طرحهای ما در سال ۱۴۰۴افتتاح میشه ناراحت نباش