شنبه ۳ام تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۷:۴۰ بعد از ظهر

کد خبر: 1563
تعداد بازدیدکننده: 273
تاریخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۰

امام جمعه بافق

رقابت های انتخابی به رفاقت تبدیل شود

امام جمعه بافق گفت: همچنان که مردم با حضور خود به نظام آبرو داده اند بعد از انتخابات نیز رقابت های انتخاباتی را به رفاقت تبدیل کنند.

به گزارش خبرنگار ما حجت الاسلام سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق با تاکید بر حفظ وحدت در یبن مردم و حضور و دعوت به حضورمردم جهت شرکت در پای صندوق های رای اظهار داشت : دشمنان انقلاب با برنامه ریزی و تبلیغات وسیع خود قصد دارند مانع از حضور مردم در پای صندوق های رای شوند که با درایت و بینش بالای مردم این توطئه نیز خنثی می شود.

امام جمعه بافق با اشاره به نقش نقش ارزنده حضور مردم در صحنه انتخابات افزود: همچنان که مردم با حضور خود به نظام آبرو داده اند بعد از انتخابات نیز رقابت های انتخاباتی را به رفاقت تبدیل کنند  و هر نماینده ای را که حائز اکثریت آرا شد مورد حمایت قرار دهند.

وی صمیمیت و دوستی را بعد از انتخابات در بین همه مردم و کاندیداها را ضروری عنوان کرد و گفت : همه باید با همدلی و همراهی در جهت سازندگی در جامعه گام بردارند و بعدا ز انتخابات حیثیت افراد محفوظ بماند.

سلیمانی در ادامه سخنان خود با محکوم نمودن هتک حرمت به قرآن در پایگاه هوایی افغانستان بیان داشت : حماقت دشمنان اسلام و قران به اوج خود رسیده است و این موضوع چالش بزرگی در کشور افغانستان و کشورهای اسلامی به وجود آورده است .

امام جمعه بافق با اشاره به بیداری عظیم کشورهای اسلامی و منطقه تصریح کرد: خیرش اسلامی و بیداری که در کشورهای منطقه و مسلمان ایجاد شده ترس و وحشت را در اردوگاه دشمنان نظام و اسلام انداخته است و باعث سردرگمی این کشورها شده است .

وی افزود: دشمن با همه ترفند های که در کشو رایران و کشورهای اسلامی برای ایجاد تفرقه و دلسردی انجام داده است به لطف خداوند تا کنون نتوانسته راه به جایی ببرد و آمریکا با این اقدامش احساسات ۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون مسلمان را جریحه دار کرده است.

سلیمانی با اشاره به عذرخواهی اوباما ادامه داد: ترس و وحشت اوباما از شکست در انتخابات اینده در کشور آمریکا وی را ناچار به عذر خواهی کرده است و هوشیاری ملت های مسلمان در این راستا نقش تعیین کننده ای در زمینه شکست در اردوگاه دشمنان داشته است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ۱۴ اسفند سالروز دستور امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل کمیته امداد افزود: اقدامات و خدمات این نهاد به محرومین از ازرش بسیار بالایی برخورداست که باید از آن تجلیل کرد.

امام جمعه بافق گفت با تاکید بر جایگاه انفاق در مکتب اسلام گفت : کمک به نیازمندان و محرومان جامعه باید به صورت یک جهاد عمومی و با همکاری و مشارکت عموم مردم صورت گیرد چرا که بارها مورد تاکید دین مبین اسلام و ائمه اطهار بوده است.

سلیمانی همچنین با گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری بیان داشت : با توجه به کویری بودن شهرستان بافق و کمبود بارندگی در سالهای اخیر باید همه باهم برای ایجاد فضای سبز و صرفه جویی در مصرف آب کوشا باشیم .

وی خاطر نشان کرد: اگر روند کنونی خشکسالی به این گونه ادامه داشته باشد قطعاً دچار بحران در تامین اب خواهیم شد و ضرورت دارد در این راستا همه همکاری کنیم .

گرامیداشت رحلت حضرت فاطمه معصومه (س)، بررسی زندگانی آن بزرگوار ،ارائه گزارش از خدمات کمیته امداد شهرستان بافق ، محکوم نمود هتک حرمت به قرآن سوزی و … از مهمتریم مسائلی بود که امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق به آن اشاره کرد.

عبدالهی /عسکری

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق