چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۱:۲۷ قبل از ظهر

استاندار یزد دستاوردهای ۳۴ ساله انقلاب تشریح کرد

کد خبر: 15640
تعداد بازدیدکننده: 76
تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱

استاندار یزد در برنامه تلویزیونی “شب های تابان” به تشریح دستاوردهای ۳۴ ساله انقلاب اسلامی ایران پرداخت.

به گزارش روابط عمومی، “محمد رضا فلاح زاده” جمعه شب با حضور در این برنامه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف را تشریح کرد.

استاندار یزد گفت: حضرت امام(ره) بارها فرمودند:” ای علما من برای اسلام اعلام خطر می کنم شما به داد اسلام برسید” و ایشان برای این فرمایش خود دلیل های زیادی داشتند.

فلاح زاده افزود: چندین نکته مورد نظر حضرت امام(ره) بود که باعث شد ایشان قیام خود را آغاز کنند.

وی گفت: قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ۱۳ سال نخسست وزیر این مملکت فردی بهایی بود و حتی اکثریت سران حکومت در دوران طاغوت یا بهایی یا لاییک و یا عضو شبکه فراماسونری صهیونیستی بودند و همین یک دلیل، برای قیام حضرت امام(ره) کافی بود.

استاندار خاطر نشان کرد: رواج فساد و فحشا از قبیل کارخانه مشروب سازی، سینمای مبتذل، کشف حجاب، خلع لباس روحانیت، تعطیلی مجالس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و … آن هم با مجوز دولت از دیگر دلایل قیام حضرت امام(ره) علیه رژیم پهلوی بود.

فلاح زاده گفت: سران حکومت پهلوی، علی رغم ترویج فساد و فحشا، توان تصمیم گیری و تصمیم سازی در خصوص مسائل داخلی را نداشتند و با مشورت و دستور مستشاران آمریکایی تصمیم گیری می کردند.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود به ارائه گزارشی از حوزه علم و دانش پرداخت.

استاندار یزد با بیان اینکه حضرت امام(ره) می فرمودند: ملتی که در این کشور با این همه منابع ساکنند باید استفاده کنند تا سوادآموزی در شهرها و روستاها توسعه یابد، گفت: حضرت امام(ره) با راه اندازی نهضت سواد آموزی قدم بزرگی در حوزه علم و دانش برداشتند در حالی که حکومت طاغوت مانع گسترش علم و دانش می شد.

فلاح زاده گفت: حضرت امام(ره) بارها بی توجهی حکومت ستمشاهی در حوزه های مختلف پزشکی، راه سازی، صنعت و … را مورد توجه قرار می دادند و می گفتند چرا باید ما برده آمریکا بشویم.

عالی ترین مقام اجرایی استان در تاکید به مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی، کتاب “خدمات متقابل اسلام و ایران” نوشته شهید مطهری را معرفی کرد و گفت: این شهید والا مقام ضمن تشریح اسلام، اقدامات ایران اسلامی را بیان کرده است.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی و حتی علمای اسلام عنوان می کنند باید علوم انسانی ما متکی به آموزه های دینی باشد ولی در حوزه های غیر از علوم انسانی می توان از یشرفت های علمی دیگر ملت ها بهره مند شد.

فلاح زاده در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عوامل پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

وی اظهار داشت: رهبری داهیانه، مدبرانه و حکیمانه حضرت امام(ره)، همراهی علما و تبلیغ آموزه های دین، انقلاب و امام(ره) توسط روحانیون نامداری همچون شهدای محراب و مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، همراهی خواص و به دنبال آن حرکت مردم مهمترین و اصلی ترین عوامل پیروزی این انقلاب بود.

وی در ادامه به سختی هایی که در این دوران به مردم و بزرگان وارد شد اشاره کرد و افزود: خیلی از بزرگان و انقلابیون در زندان های مختلف رژیم سخت ترین شکنجه ها را برای رضای خدا تحمل کردند و نتیجه این رنج و سختی ها، پیروزی انقلاب بود.

استاندار یادآور شد: مردم در آن دوران در طول روز کار خود را بدون هیچ چشمداشتی تعطیل می کردند تا بتوانند در تظاهرات شبانه حاضر شوند.

وی با بیان اینکه در تظاهرات همه ملت بجز سلطنت طلب ها حضور داشتند، خاطر نشان کرد: حضرت امام(ره) هدفشان تشکیل جمهوری اسلامی و در اصل ولی نیت ایشان انجام تکلیف بود.

این مقام مسئول در ادامه به بیان بخشی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی پرداخت.

استاندار یزد در توضیح دستاوردهای حوزه فرهنگی گفت: اولین اقدام حضرت امام(ره) پس از تکیه بر جایگاه رهبری، ارائه یک الگوی مناسب حکومت مردم سالاری دینی بود که با برگزاری رفراندوم جمهوری اسلامی، تشکیل مجلس خبرگان، تنظیم و تصریح قانون اساسی، تشکیل مجلس و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ادامه پیدا کرد.

فلاح زاده ضمن بیان اهمیت انتخابات در کشور، گفت: انتخابات به معنای حضور ملت، رأی ملت و مشارکت ملت در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها است.

استاندار یزد اظهار داشت: ولایت فقیه طبق نص آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع) جانشین امام زمان(عج) است که با تایید ایشان مسائل کشور مشروعیت پیدا می کند.

وی ادامه داد: حضرت امام(ره) تمام توان خود را برای ترویج فرهنگ قرآن و عترت به کار گرفتند و مرتب توجه و توسل به عترت پیامبر(ص)،قرائت، تفسیر و عمل به قرآن را مورد تاکید قرار می دادند.

فلاح زاده خاطر نشان کرد: گسترش فرهنگ خود اتکایی، ترویج فرهنگ جهاد و شهادت و گسترش نهضت علمی کشور نیز بخش دیگری از اقداماتی بود که با رهبری حضرت امام(ره) شکل گرفت.

استاندار گفت: اساس اسلام بر صلح و آرامش است اما وقتی دشمن دست بر قبضه شمشیر ببرد بنا بر دستورات اسلام قرار نیست فرار کنیم بلکه به جهاد و مقابله علیه کفر خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این انقلاب با تحمل سختی های بسیاری به پیروزی رسید گفت: حضرت امام(ره) خطاب به یاران نزدیک خود گفته بودند اگر برای من آمده اید برگردید و اگر برای خدا آمده اید استقامت کنید.

استاندار یزد به اهمیت برنامه ریزی در امور اشاره کرد و گفت: حضرت امام(ره) و حتی نمایندگان ولی فقیه در استان از ابتدای انقلاب تاکنون بر اساس برنامه امور را مدیریت کرده اند و گرنه این همه موفقیت براس کشور و استان کسبب نمی شد.

وی گفت: در این چند سال، در حوزه فرهنگی سندکاهش آسیب های اجتماعی، سند توسعه مشارکت زنان و تحکیم خانواده، سند کاهش فقر و کاهش چالش های اجتماعی، سند مشارکت جوانان، سند توسعه ورزش و سند تحول اداری تنظیم شده است.

وی ادامه داد: سند توسعه تعلیم و تربیت وسند راهبردی نهضت سواد آموزی در حوزه آموزش و سند توسعه حمل و نقل، سند it و فناوری و سند انرژی در حوزه زیرساختی استان تهیه و تنظیم شده است.

فلاح زاده از تنظیم سند جامع سلامت ، بازنگری کامل سند توسعه سرمایه گزاری و اشتغال و همچنین تنظیم سند توسعه کشاورزی با محوریت توسعه گلخانه ای در استان خبر داد.

طرح آمایش استان، سند توسعه صنعت و معدن، سند توسعه صنایع نوین و سند توسعه صادرات از دیگر اسناد تهیه شده در استان است که مورد اشاره استاندار قرار گرفت.

دستاوردهای حوزه آموزش و پرورش نیز در این برنامه توسط استاندار تشریح شد.

این مقام مسئول ضمن بیان اهمیت آموزش و پرورش در ایران و حتی در جوامع بین المللی خاطر نشان کرد: استان یزد، توجه ویژه ای به این حوزه داشته که کسب رتبه اول کنکور سراسری در ۱۹ سال متوالی و کسب رتبه اول کنکور کاردانی در ۷ سال متوالی و رسیدن درصد تحقق سوادآموزی استان به میزان ۹۸ درصد نتیجه آن می باشد.

استاندار گفت: در این چند سال اخیر ۳۵ نفر از استان یزد در المپیادهای کشوری ، جهانی و خوارزمی مقام کسب نموده اند.وی گفت: تا سال ۸۴ تعداد مدارس در استان ۱۴۸۷ باب بود که از سال ۸۴ تاکنون ۲۰۱ مدرسه جدید در استان ساخته شده است و در حال حاضر تعداد کل مدارس استان یزد ۱۶۸۸ باب می باشد.

وی ادامه داد: تعداد۱۴۲ نمازخانه، سالن ورزشی و زمین چمن در سطح مدارس ساخته شده است.

استاندار در تبیین توجه به مباحث قرآنی گفت: در این چند سال ۲۲۵ مدرسه قرآنی در سطح استان ایجاد شده است.

فلاح زاده گفت: در حال حاضر تعداد ۶۸ مدرسه در حال ساخت و تعداد ۲ مدرسه در حال مقاوم سازی است.

تشریح اقدامات و دستاوردهای حوزه آموزش عالی بخش دیگر سخنان استاندار یزد بود.

وی گفت: تا قبل از دولت نهم، دانشگاه یزد ۲۸۰ نفر هیات علمی داشت که الآن این رقم به ۴۰۰ نفر رسیده است.

استاندار یکی از مهمترین دلایل پیشرفت و آبادانی استان و کشور را حفظ نخبگان در حوزه های مختلف اعم از اقتصادی، فرهنگی و علمی دانست.

وی ضمن بیان اینکه تعداد مقالات ISI در استان به رقم ۲۹۱ رسیده است، تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور در استان را ۱۲۷ نفر و تعداد اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد را ۷۹۵ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد تا قبل از این دولت، ۲۸۶ نفر بوده است.

وی همچنین تعداد مقالات علمی پژوهشی و ISIدانشگاه آزاد، جهاد دانشگاهی و علمی کاربردی  استان را ۷۰ مورد اعلام و خاطر نشان کرد: تعداد این مقالات تا قبل از آغاز به کار دولت نهم و دهم  ۱۵ مورد بوده است.

عالی ترین مقام اجرایی استان اظهار داشت:  افتخار راه اندازی دانشگاه های پیام نور یزد، میبد، اردکان،تفت،ابرکوه، زارچ، مروست، هرات، عقدا ، کسب مجوز پردیس دانشگاه صنعتی و کسب مجوز تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در طول این دولت برای استان یزد حاصل شد.

فلاح زاده در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه گزارشی از میزان احداثات دانشگاه های استان پرداخت.

وی گفت: در دانشگاه یزد ۸۰ هزار متر مربع با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان پروژه احداث شده است.

استاندار ادامه داد: دانشگاه پیام نور در استان یزد ۵ هزار متر مربع احداث داشته که در حال حاضر به ۲۳ هزار متر مربع رسیده است.

فلاح زاده گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر از ۱۰۰ هزار متر مربع احداثات برخوردار است که قبل از انقلاب اسلامی حتی یک متر مربع احداث نداشته است.

استاندار میزان احداث در جهاد دانشگاهی را ۲۲ هزار متر مربع اعلام کرد و افزود: قبل از این دولت جهاد دانشگاهی ۸ هزار متر مربع احداث داشته است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی استان در حال حاضر از ۱۲۵ هزار متر مربع احداثات در سطح استان بهره مند می شود.

استاندار یزد در پایان این برنامه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزش استان ارائه کرد.

وی از تکمیل ۳۳ سالن ورزشی نیمه تمام، احداث ۳۵ سالن ورزشی و احداث ۷ استخر ورزشی در استان خبر داد.

فلاح زاده ادامه داد: پروژه ورزشگاه بزرگ یزد در زمینی به مساحت ۱۴۲ هکتار در دست اجرا می باشد که پیست دوچرخه سواری ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی ، سالن دو ومیدانی ۲۵ درصد، سالن ورزشی ۱۰۰ درصد وسالن بانوان ۴۵ درصد پیشرفت داشته و پیست موتور سواری و استخر آن به پایان رسیده است.

استاندار همچنین از ساخت دو سالن ورزشی دیگر با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد در این ورزشگاه بزرگ خبر داد.

استاندار ضمن اینکه توجه به مقوله ورزش را مقدمه بحث سلامت دانست، گزارشی از ورزشگاه کارگری در شهرستان های مهریز، اردکان، میبد، تفت و یزد ارائه کرد.

وی گفت: در شهرستان اردکان سالن ورزشی تکمیل و عملیات استخر در حال انجام می باشد.

فلاح زاده اظهار داشت: در شهرستان میبد تکمیل سالن ورزشی و زمین چمن در دستور کار بود که تقریبا به اتمام رسیده است.

وی همچنین ادامه داد: در شهرستان تفت، احداث سالن ورزشی، تکمیل زمین چمن و سکوی تماشاچیان و در شهرستان یزد تکمیل زمین چمن امامشهر و احداث دو استخر آفتاب و بانوان در چهار راه معلم در دستور کار بوده است که انجام پذیرفت.

استاندار گفت: در شهرستان مهریز تکمیل سوله ورزشی و استخر در دستور کار بود که عملیات استخر آن هنوز شروع نشده است.

فلاح زاده در پایان سخنان خود به بیان تأثیر ورزش در ارتقاء سطح پرداخت.

استاندار یزد شنبه شب نیز با حضور در برنامه تلویزیونی شب های تابان ادامه دستاوردهای انقلاب اسلامی را تشریح خواهد کرد.

۲ نظر

  1. مجتبی می‌گه:

    بازم خدا را شکر بافق ما به همت مسئولین هیچ کمبودی نداشته و از ابتدای پیدایش این شهر از همه لحاظ پیش بینی های لازم شده است .

  2. رضايي جانباز شيميايي می‌گه:

    مجتبی جان بافق که چیزی نیاز نداره از نظر ایشان اصلا بافق در استان یزد نیست البته معادنش رو نمیگم.مردمش خوب کتک میخورن دست بخشش هم دارن دیگه چی میخوان؟؟؟؟؟