شنبه ۶ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۵:۲۸ بعد از ظهر

از درخت تربیت، میوه فرهنگ به دست می آید

کد خبر: 15814
تعداد بازدیدکننده: 113
تاریخ: ۰۲ اسفند ۱۳۹۱

تشکیل یکصد و سی امین شورای آموزش و پرورش بافق
فرماندار بافق : از درخت تربیت، میوه فرهنگ به دست می آید
 

888

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، امام جمعه بافق در شورای آموزش و پروش بافق که در دبستان شهید اکرمی برگزار شد با تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسکری (ع) گفت: اگر تهذیب در کار نباشد علم توحید هم به درد نمی خورد.

“حجه الاسلام سید جواد سلیمانی” با اشاره به ویژگی های تربیت در اسلام گفت: شیوه اسلام برای تربیت عبارت است از رسیدگی همه جانبه به همه ابعاد وجودی انسان و پرورش استعدادها و توانایی های او، به نحوی که عقل، روان، جسم، روح و زندگی مادی و معنوی انسان را دربر بگیرد.

سلیمانی معلمان و مربیان را بزرگ ترین امانتدار خواند و اظهار داشت : معلمان و مربیان که شایسته ترین موجود آفرینش، یعنی دانش آموز در اختیارشان است، وظیفه ای بس سنگین و دشوار برعهده دارند چرا که باید این امانت الهی را خوب تربیت نمایند. لازمه این کار این است که معلم پیش از آنکه به تربیت دیگران بپردازد، خویش را بسازد و تلاش کند که تربیت و سازندگی دیگران را به وسیله رفتار و سیرت خود انجام دهد،نه با بیان و گفتار.

فرماندار بافق نیز در یکصد و سی امین جلسه شورای آموزش و پرورش با گرامیداشت ۸ اسفند به عنوان روز امور تربیتی گفت: در سالهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی، نهاد امور تربیتی با هدف گسترش و تعمیق ارزشهای انقلاب اسلامی در نظام آموزش و پرورش کشور شروع به کار کرد.

“مهدی خاوری” با اشاره به نقش امور تربیتی در تعلیم و تربیت دانش آموزان گفت: از درخت تربیت، میوه فرهنگ به دست می آید و از شاخه تعلیم، گل تمدن می شکوفد.

وی تصریح کرد : فرهنگ و تمدن، میراث بشر است؛ میراثی که همه انبیا برای احیای آن مبعوث گردیدند و مسیری است که به خدا ختم می گردد.

خاوری تربیت را ضرورتی اجتناب ناپذیر در زندگی اجتماعی انسان برشمرد و بیان داشت: تربیت، از سویی علم است؛ چون موضوع، هدف و روش دارد، و از سویی فن است؛ زیرا جسم و روح با فنونی تحت مراقبت قرار می گیرد، و به عبارتی هنر است؛ چون در آن توجه به لطافت ها و ریزه کاری هایی وجود دارد که برای دوباره ساختن و سازمان دادن و پرورش استعدادها ضروری است.

در ابتدای این نشست “محمود خواجه ای” ضمن گرامیداشن روز امور تربیتی و بیان عملکرد نهاد امور تربیتی گفت : این نهاد از بدو شکل گیری تا به امروز مجموعه وسیعی از عملکردها و وظایف متعدد و گوناگونی را بعهده داشته و تحقق امر تربیت را منوط به حضور مربی و فعالیتهای رسمی غیر کلاسی در کنار آموزشهای کلاسی می داند.

رئیس آموزش و پروش بافق مهمترین اهداف تشکیل امور تربیتی را حراست از مرزهای اعتقادی و حفظ دستاوردها و تبیین ارزشهای انقلاب در مدارس دانست و افزود: انگیزه های انقلابی و اسلامی همراه با شعار مربیان امور تربیتی سربازان انقلابند موجب تاسیس این نهاد انقلابی شده است.

خواجه ای با اشاره به سخن شهید بزرگوار رجایی گفت: مربیان امور تربیتی سربازان انقلاب در آموزش و پرورش هستند که بنا به گفته شهید باهنر «مربیان زمانی با انبیا هم صف و با امام عادل هم ردیف هستند که آموزش را از محتوای تزکیه پر کنند»

در ادامه محمود خواجه ای به ارائه گزارش عملکرد آموزش و پرورش در ماه گذشته پرداخت و از تجلیل مربیان ، معلمان و دانش آموزان برتر این شهرستان در هشتم اسفند خبر داد.

گفتنی است هشتم اسفند ماه سال یکهزار و سیصد و پنجاه و نه هجری شمسی، « ستاد امر تربیتی » در مدارس کشور به همّت شهیدان رجائی و باهنر تأسیس شد

۲ نظر

 1. فرهنگی می‌گه:

  از درخت تربیت میوه فرهنگ به دست می آید .
  جناب آقای خاوری در ابتدا به شما و همکاران محترمتان خسته نباشید می گویم و ان شاالله در مقام فرمانداری شهرستان موفق باشید .
  بنده به عنوان یک فرهنگی از شما یک سوال دارم: آیا از هر درختی می توان میوه فرهنگ به دست آورد ؟ آیا از درختی که ریشه پوسیده و در خاک سرشار از دروغ و کینه و تهمت و بی احترامی به همکار و سوء استفاده از مقام و … می توان توقع داشت که محصولاتی نظیر احترام به دیگران ، دل پاکی ، صادق بودن و … را به ما هدیه کند .
  اول باید باید ریشه های پوسیده را جدا کرد تا درخت ما به بار بنشیند و میوه های خوش طعم بدهد.

 2. شمع بي زبان می‌گه:

  تا زمانی که معلم فرزند من از نظر مالی تضمین نباشد و بخواهد با کار در اژانس و یا مغازه داری و… هزینه زندگی خود را تامین کند مطمئن باشیم که نمی تواند فرزند جگر گوشه ما را تربیت کند

  میوه فرهنگ نظم است
  ایا در شهرمان نظم می بینیم ؟