جمعه ۴ام فروردین ۱۳۹۶ ۰۳:۲۱:۵۳ قبل از ظهر

مسئولین اصفهانی اگر توانایی جمع کردن موضوع را ندارند دراین منصب قرار نگیرند/آب یک مسئله ملی است

کد خبر: 16058
تعداد بازدیدکننده: 220
تاریخ: ۰۶ اسفند ۱۳۹۱

“محمد صالح جوکار” شب گذشته در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: در روز جمعه در یک اقدام هماهنگ خط انتقال آب از کوهرنگ به یزد مورد حمله تعدادی متجاوز قرار گرفت و متاسفانه با بولدزر ، لودرو امثالهم حمله کردند و خط لوله را شکستند این اقدام در دو نقطه به فاصله شاید ۲۰ کیلومتر حدودا ساعت ۱۲ انجام شد و در ساعت ۱۴ نیز در روستای بارنه تاسیسات آنجا را تخریب کردند ، مجددا امروز (شنبه) به ایستگاههای ۳ و ۴ حمله کردند و به تاسیسات آنجا خساراتی وارد کردند که منجر به قطع آب انتقالی به یزد بشد.

نماینده مردم یزد و صدوق با اشاره به پیگیری های صورت گرفته افزود : نامه ای تهیه شد با امضا نمایندگان استان برای رئیس جمهور ،وزیر کشور و رئیس قوه قضاییه که برخورد با این افراد متجاوز و با عوامل و مسببین و محرکین اصلی آن برخورد شود.

وی گفت : این اقدام قطعا پیشینه دارد که دستگاه های امنیتی باید پیش بینی لازم را می کردند و جدی می گرفتند و پیگیری های لازم انجام می شده که این کار صورت نگرفته است. بنده با معاون امنیتی وزارت کشورصحبت کردم و ایشان با اصفهان هماهنگ کردند که مسئله اعتراضات این افراد حل شود و نهایتا از امشب بازسازی خط لوله صورت گیرد و با عواملی که این خسارت ها را به بیت المال وارد کردند به طور جدی برخورد شود البته ما هم فردا در مجلس تذکر به مسئولین مربوط خواهیم داد که چرا از قبل اقدامات پیشگیرانه انجام ندادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه متذکر شد: اینکه عده ای به دلایل واهی حمله کنند و به تاسیسات و بیت المال آسیب برسانند معنایی ندارد و باید بطور جد برخورد شود که دیگر این وقایع تکرار نشود.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : آب یک مسئله ملی است و ربطی به یک فرد و اشخاص و مسئولین یک استان ندارد مثل مسئله نفت که یک مسئله ملی است و یک استان نمی تواند در رابطه با آن تصمیم گیری کند و یا اینکه سنگ آهنی که ما در استان داریم الان بالای ۴۰ تا ۵۰ سال است که صنایع اصفهان از این منابع تغذیه می شوند و هیچ وقت به دنبال این نبودیم که گرو کشی کنیم به هر صورت معادن سرمایه ملی است و ما نخواستیم از این اهرم استفاده کنیم.

وی خاطر نشان کرد : ولی به هر صورت جای تاسف دارد که مسئولین استان اصفهان پیش بینی لازم را نداشتند و استان یزد مواجه با این مشکل شد که به هر حال اگر این روند تکرار شود هر جایی قوانین را زیر پا بگذارند منجر به نا امنی می شود و این امروز خسران برای کشور ما است.

صالح جوکار با بیان این که این مسئولین باید به گوش باشند گفت : اگر توانایی جمع کردن موضوع را ندارند بهتر این است در این منصب قرار نگیرند و افرادی واجد شرایط بیایند که بتوانند مسایل را مدیریت و کنترل کنند که ما مواجه با این مسائل نباشیم.

منبع:صبح مهریز

۹ نظر

 1. مهدی می‌گه:

  بله بافق به تنهایی در استان یزد جور باج خواهی اصفهان را ظرف ۵۰ سال کشیده وهیچکدام از شهرستانهای استان یزد زیر این باج خواهی نرفتند که ای کاش این شهرستان مظلوم جزء استان یزد نیودوخدا می داند مسئولان استانی با باج خواهی دیگر اصفهانیها ودر پشت پرده زدو بند های سیاسی چه برسر این شهرستان خواهند آورد.

 2. saeed می‌گه:

  آقای جوکار آب مایه ی حیات است.اگر آب نباشد دیگر اصفهانی هم نیست ولی کشورهای زیادی هستن که حتی بدون نفت ‍پیشرفته تر از ما هستن

 3. انفجر ینفجر انفجار می‌گه:

  خوب است حالا کمی رویاین موضوع فکر کنید که چه اتفاقی در حال وقوع است؟
  اینجا مسئله بافق و راه آهن و سنگ آهن
  آنجا مسئله بهاباد و چادرملو وآب
  و حالا مسئله یزد و اصفهان و آب زاینده رود
  و فردا …..
  هزار نکته باریکتر زمو اینجاست…

 4. رضا می‌گه:

  اصفهانی میگه ۴۰۰میلیاردطلب شرکت سنگ اهن مرکزی راببخشید به همین مقدار هم سنگ مفت ومجانی بدید تا آب را باز کنیم در ضمن یادتان نرود حتما باج را فقط وفقط از بافق بگیرید

 5. محمد رضا می‌گه:

  اگر استاندار اصفهان توانایی جمع کردن خرابکاران را ندارند استاندار یزد را ببریید سه سوته جمع شون میکند./

 6. mahmoud می‌گه:

  آقای جوکار حالا که آب یزد و از ما بهترون قطع شده یادتون اومد که ۴۰سال سنگ از استان یزد به اصفهان میرفت .سنگ از استان نه بلکه فقط از بافق و چغارت به اصفهان میره.دوما آب زاینده رودی که در لوله های شرب بافق استفاده میشه با آب مصرفی یزد از زمین تا آسمون متفاوت است که سنگ آهن مجبور شد آب شیرین کن نصب کنه سوماً برید و علت قطع کردن آب را ریشه ای پیگیری کنید و مردم بیگناه و کشاورزان را متهم به شورشی نکنید و تمام این مشکلات از بی لیاقتی بعضی از مسئولینه که وعده هائی برای آروم کردن مردم میدن و بعدش یادشون میره.(اوفو بعهدکم)

 7. ناشناس می‌گه:

  متاسفانه مملکت دست اصفهانیهاست و مسولین ذیربط باید فکری بکنند

 8. ناز می‌گه:

  نازشون بشم مردم .چه مال اصفهان چه بافق چه بهاباد.همه جا باعث اختلالند فقط حق با اوناس. یه بافقی گفت استاندار بشنو نشنفتی .تابش تابنده باش اما مثل خورشید برای همه نه مثل چراغ قوه موبایل از ترس شارژت فقط برای خودت.هرچند که روزی تمام خواهی شد.ومن ا…التوفیق

 9. محمود می‌گه:

  جوکار عزیز:چرا داغ میکنی و شاخ وشونه میکشی که مسئولین اصفهانی در آروم یا سرکوب کردن مردمشون ناتوانند .فکر میکنی نظامی گری همه جا کارسازه