سه شنبه ۲ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۷:۲۲ بعد از ظهر

پیگیری عوامل تخریب خط انتقال آب به استان یزد از سوی نمایندگان استان

کد خبر: 16208
تعداد بازدیدکننده: 189
تاریخ: ۰۸ اسفند ۱۳۹۱

به گزارش دفترنماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دخیل عباس زارعزاده از پیگیری عوامل تخریب خط انتقال آب به استان یزد در نامه‌ای به رئیس جمهور خبر داد.
وی افزود: از مجمع نمایندگان استان یزد در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار پیگیری عوامل تخریب خط انتقال آب به استان یزد شدیم و از استاندار اصفهان خواستیم تا نسبت به ترمیم و تامین امنیت خطوط انتقال آب اقدامات لازم را به عمل آورد.

متن نامه به شرح ذیل است:

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با احترام به استحضار می‌رساند در روز جمعه ۴ اسفند‌ ماه، در منطقه سیان و قارنه استان اصفهان عده‌ای با تحریک برخی از عناصر پشت صحنه و با تامین امکانات از قبیل تجهیزات، تراکتور، بیل مکانیکی و لودر، به صورت هماهنگ به حوضچه‌های ۲۰۳ کیلومتر و ۲۵۰ کیلومتر تجاوز و نسبت به تخریب شیر‌آلات برش خطوط انتقال آب اقدام کردند. همچنین در جوار روستای زیار به مخزن قارنه وارد شدند و ضمن تخریب تاسیسات، ساختمان آن را نیز به آتش کشیدند.

مجدا در تاریخ ۵ اسفند نیز با هجوم به خط انتقال، ایستگاه‌های پمپاژ شماره ۳ و ۴ مورد حمله متجاوزان قرار گرفت که منجر به تخریب ساختمان و الکتروموتور‌ها و آتش کشیدن محل شد.

نتیجه این اقدامات ویرانگر، قطع آب شرب و بهداشتی استان یزد را در پی داشته است و در حال حاضر ۱۳ شهر استان با بحران مواجه گردیده که اعتراضات مردم را به دنبال داشته است و لازم به توضیح است که نیرو‌های انتظامی‌از این اقدام مطلع بوده و تنها نظاره‌گر وقوع جرم بوده‌اند.

بنابراین استدعا داریم دستور فرمایید:

– استاندار اصفهان در اسرع وقت نسبت به ترمیم و تامین امنیت خطوط انتقال آب اقدامات لازم را به عمل آورد

– نهاد‌های امنیتی و انتظامی‌عوامل و مجرمان اصلی و پشت صحنه را شناسایی و تحویل مراجع قضایی نمایند.

۶ نظر

 1. منتقد می‌گه:

  کاش نامه ای هم برای مناطق جدا شده از بافق می نوشتند دی ۱۹ چاه گز و……………..

 2. مير سليماني بافقي می‌گه:

  اقای زارع زاده
  اخیرا تعدادی از سکوت کنندگان به ظلم وتبعیض به قلمرو ومردم شهرستان دارالشجاعه بافق از سر استیصال به یاد معادن بافق افتاده و برای وصل آب بافق ندای گرو کشی بوسیله معادن بافق را سر داده اند.جنابعالی ،جوکار واستاندار یزد جملاتی را در این راستا بر زبان رانده اید.چراروزی که معادن بافق را می بردند وکارخانه های فولادش را در میبد واردکان می ساختند وپالایشگاهش را در زادگاه استاندار جایابی می کردند و گمرگش را در زادگاه شما آوردند چنین بانگ مسلمانی سر ندادید؟وقتی عوارض طرح کوثر در انتقال آب برای یزد را زودتر از عوارض شهرداری بافق ومستقیما از حساب شرکت چغارت برداشت می کردند و از مردم بافق هم عوارض می گرفتند ولی هیچ سهمیه ای به برای بافق در نظر نگرفتند اقایان که مصدر امور دیگری بودندروزه سکوت گرفته بودند؟چرا جوکار تا بحال سنگ آهن بافق را نمی شناخته وحالا یاد آن افتاده است؟چرا شماها در زمان جدایی چادرملو،بردن گمرک به زادگاهتان،دست اندازی به چاه گز وآریز وانومالیهای شمالی همه مرده بودید وحالا که گیر کرده اید یاد گوشتهای قربانی افتادید؟ واقعا وااسفا از این مسلمانی .یاد فردای قیامتتان هم در این دنیا و نیز آن دنیای لاهوت وملکوت باشید که آنجا دیگر عذری برای سکوتها،لبخند های زیرکانه وپیچاندنهای جناحی برای حفظ صندلی قدرت ومدیریت وجود نداشته و پیچ سخت صراط مستقیم را فقط عمل صالح وتقوای الهی بیمه می کند وبس. مردم با فرهنگ،فرهیخته،بینادل و اندیشمند بافق ویزد تمامی حرکتهای پازل سیاستگذاریهای استان در گذشته در حافظه تارخی خود صیانت کرده وهیچگاه از خاطره تاریخ پاک نخواهد شد. مردم فرهیخته و سرآمد دارالشجاعه بافق همچون همیشه تاریخ مددرسان و یار وغمخوار مردم شریف شهر یزد بوده وخواهند بود وپا بپای آنها برای احقاق حق طبیعیشان دوندگی خواهند کرد ولی حساب مسئولان کند کار وغافل را در دادگاه تاریخ جدا محاسبه خواهند کرد. “والعاقبه للمتقین”

 3. بي غم می‌گه:

  اقای زارعزاده فکر کردید مردم اصفهان هم مردم بافق و بهاباد هستند که پلیس ضد شورش کوچک و بزرگشون را بزند نابود کند و هیچ حامی هم نداشته باشند

 4. رضايي می‌گه:

  اداره امور مملکت تدبیر می خواهد با باتوم به دست گرفتن به جایی نمی رسید

 5. دفتر ارتباط مردمی می‌گه:

  با سلام خدمت برادر محترم میر سلیمانی بافقی : اگر امکان پذیر است در دفتر ارتباط مردمی جهت بررسی و روشن شدن موارد ی که بیان نموده اید خدمت برسیم. با تشکر

 6. شمع بي زبان می‌گه:

  احسنت بر شاعر خوش ذوق و نویسنده چیره دست شهرمان
  جناب اقای میر سلیمانی