پنج شنبه ۱۰ام فروردین ۱۳۹۶ ۰۳:۴۱:۱۶ بعد از ظهر

شهرستان بافق ظرفیت های ریلی خوبی دارد

کد خبر: 16209
تعداد بازدیدکننده: 182
تاریخ: ۰۸ اسفند ۱۳۹۱

 1318 سیدمحمدحسین میرمحمدی، نماینده گلپایگان و خوانسار، به «بافق فردا» گفت: توفیق حاصل شد در سفر کاری که به استان یزد داشتیم، ارتباطی با صاحبان صنعت استان برقرار و در نشستی شنوای مشکلاتشان بودیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به منابع و ظرفیت های سرشار میهن اسلامی کشور ایران، ادامه داد: استان یزد و بویژه شهرستان بافق نیز ظرفیت های خوبی دارد.

وی افزود: در مباحث اقتصادی دیدگاه ما باید افزایش بهروری باشد و با هزینه کمتر بهترین نتیجه را بدست آوریم و در بحث معادن نیز  منابع و مواد اولیه را باید به کالای قابل عرضه تبدیل کنیم.

میرمحمدی، با اشاره به ظرفیت های خوب ریلی شهرستان بافق و نقش آن در توسعه شهرستان، افزود: در زمینه مشکل کمبود آب، یکی از راهکارها انتقال منابع آب است اما از آنجا که کشور ما تقریبا در یک منطقه نیمه خشک قرار دارد، باید با بهره از علم و فناوری و تدبیرها صنایع مناسب  ایجاد کنیم، بطور مثال؛ در بحث کشاورزی استفاده از راهکارهایی مانند آبیاری قطره ای در دستورکار قرار دارد و بهتر از صنایعی استفاده گردد که با شرایط ما مطابقت داشته باشد.

این نماینده مجلس با تاکید بر بحث کارشناسی در پروژه ها و طرح های کشور و اجتناب از اجرای طرح های غیرکارشناسی و ضرورت کلان نگری، گفت: کشورهای توسعه یافته مانند ژاپن ملاحضات محلی و منطقه ای و غیرکارشناسی را کنار گذاشتند و مانیز کارشناسان خوبی داریم و باید از ظرفیت آنها بهره ببریم

۱ نظر

  1. مهدی می‌گه:

    آقای نماینده بافق اگه هم از ظرفیت خوبی برخوردار است فعلا هیچ استفاده ای از این ظرفیت نمی شود