دوشنبه ۵ام تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۵۷:۱۸ قبل از ظهر

بـافق در انتظار تـولید ۴ میلیون تن فولاد(۴)

کد خبر: 16230
تعداد بازدیدکننده: 155
تاریخ: ۰۸ اسفند ۱۳۹۱

نگاهی به آینده

شرکت سنگ اهن مرکزی ایران در حال حاضر بنا بر آمار اعلام شده آن شرکت حدود ۳ میلیون تن سنگ آهن دانه بندی و ۳ میلیون تن سنگ آهن کنسانتره تولید می کند .

فرصت های شغلی ایجاد شده توسط واحدهای فولادسازی بسیار بیشتر از معادن می باشد برای مثال در حال حاضر در دو واحد فولادسازی ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه اصفهان بیش از ۲۵ هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کاراند (به ازای تولید هر تن فولاد ۳ نفر اشتغال مستقیم و ۱۳ نفر اشتغال غیر مستقیم به همراه خواهد داشت) .

احداث واحدهای فولاد سازی با ظرفیت ۴ میلیون تن شامل گندله سازی ، احیای مستقیم و فولاد سازی در جوار شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ، نظر به اینکه ارزش افزوده زیادی را منجر می شود می تواند استان یزد را به قطب بلامنازع تولید فولاد ایران تبدیل کند .

لازم به ذکر است احداث واحد های صنعتی خصوصی (با توجه به تمرکز به سود سرمایه صاحبان سهام و دیگر هیچ) بنا بر تجربه ، جز آلودگی محیط زیست و تلفات انسانی ره آوردی نداشته است (نمونه بارز آن فولاد یزد و فولاد آلیاژی ایرانیان-یزد) لذا می بایست واحدهای شبه دولتی وارد عمل شده و به احداث این کارخانه ها همت گمارند تا سیاست برد-برد( (win-win بین صاحبان سهام و مردم حاکم شود .

معدن چغارت از سال ۱۳۵۰ هجری شمسی سنگ آهن ریز دانه و درشت دانه مصرف داخل را تامین کرده است .نظر به اینکه کمتر از یک دهه دیگر ذخیره این توده معدنی به پایان می رسد آنومالی ۱۹ دی می تواند تا حدودی جایگزین این معدن شود .

حمیدرضا رنجبر بافقی

۳ نظر

 1. همايون می‌گه:

  اقای زارعزاده که قبل از انتخابات این قدر ادعا داشتند چی شد
  چرا ما عملی ندیدیم

 2. شمع بي زبان می‌گه:

  چرا باید طرح فولاد بافق با۱۱۸ میلیارد هزینه بیت المال تعطیل شود
  وکسی جواب گو نیست

 3. محمد رضا می‌گه:

  آنومالی دی۱۹ و دیگر آنومالیها زیر مجموعه بلوک آهن بافق می باشد

کانال بافق فردا در تلگرام
تبلیغات

dc5307bb-8ab7-46df-b3e5-6ff8517991e7


پربیننده ترین ها
تبلیغات
هوادار باشگاه سنگ آهن بافق