دوشنبه ۸ام خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۱۹:۱۶ قبل از ظهر

اتصال ریلی بافق، رفسنجان، کرمان و تهران، سیرجان، بندرعباس

کد خبر: 16262
تعداد بازدیدکننده: 176
تاریخ: ۰۹ اسفند ۱۳۹۱

 
نجاراستاندار کرمان خواستار اتصال ریلی محور های بافق، رفسنجان، کرمان و تهران، سیرجان، بندرعباس شد.

کرمان-ایلنا: علی الرغم محدودیت های اعتباری درخواست های استان مبنی بر توسعه صنعت ریلی تا جای امکان اجابت شده است.

به گزارش ایلنا: استاندار کرمان در آئین تحویل رام یک واگن های مسافری کارخانه واگن سازی شهرستان زرند با اشاره به حمل سخت جاده ای مواد معدنی از استان کرمان به بندرعباس خواستار اتصال ریلی محور های بافق، رفسنجان، کرمان و تهران، سیرجان، بندرعباس شد.

اسماعیل نجار استاندار کرمان در مراسم تحویل رام یک واگن های مسافری ساخت کارخانه واگن سازی شهرستان زرند با حضور صاحب محمدی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران،

راه اندازی راه آهن تهران، کرمان و زاهدان و تکمیل ریل و راه اندازی یک رام قطار از کرمان به زاهدان در سال گذشته را مواردی از درخواست های اجابت شده عنوان کرد و افزود: در پی درخواست استان مدیریت و واگذاری ایستگاه فهرج تا شوره گز و همچنین راه اندازی یک رام قطار اتوبوسی از کرمان به یزد و بالعکس نیز انجام شده است که جای بسی تقدیر دارد.

نجار از افتتاح رسمی یک رام قطار کرمان از تهران در روز های آینده خبر داد و خاطر نشان کرد: البته این قطار هم اکنون در حال سرویس دهی به مسافران است.

وی با بیان اینکه اهمیت بحث حمل و نقل ریلی بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: ایمن بودن، ارزان بودن و سوخت کمتر مصرف کردن، این نوع حمل ونقل را از سایر حمل و نقل های هوایی و جاده ای متمایز می سازد.

استاندار کرمان با اشاره به پهناور بودن استان کرمان و وسعت ۱۸۳ هزار کیلومتری آن، گفت: این وسعت پهناور استان میطلبد که در توسعه صنعت ریلی آن نیز اهتمام ویژه و بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه حمل مواد معدنی توسط حمل و نقل جاده ای بسیار سخت و حادثه آفرین است، خواستار اتصال ریلی محور های بافق، رفسنجان، کرمان و تهران، سیرجان، بندرعباس در اسرع وقت توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران شد.

نجار با توجه به سرمایه گذاری عظیم استان در راستای مواد معدنی و احداث کارخانه های فولاد، تاکید کرد: اگر این اتصالات برقرار شود کار اساسی در جهت پیشرفت کشور و استان انجام می شود.

در پایان این مراسم توسط استاندار کرمان از مهرداد پاسیار مدیرکل راه آهن استان کرمان با اهداء لوح تقدیر به جهت اهتمام ویژه برای توسعه صنعت ریلی استان تقدیر شد.

۱ نظر

  1. سید می‌گه:

    کاش یزد-بم و بالعکس هم یک قطار جداگانه داشت چون مسافر زیاد داره هم از بم و هم اززرند،بافق و یزد