یکشنبه ۷ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۲:۳۵ بعد از ظهر

وقوع ۱۶ فقره قتل در یزد و شناسایی ۱۴ قاتل / ردپای اتباع بیگانه در میان قاتلان

کد خبر: 16271
تعداد بازدیدکننده: 187
تاریخ: ۰۸ اسفند ۱۳۹۱

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی استان یزد از وقوع ۱۶ فقره قتل در سال جاری خبر داد و گفت: عمده این قتل‌ها در درگیری و نزاع خانوادگی رخ داده و برخی موارد نیز مربوط به اتباع بیگانه و افاغنه در استان یزد بوده است.

13911007000229_PhotoA

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، سردار منوچهر امان‌اللهی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران یزد اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون در سطح استان یزد ۱۶ فقره قتل به وقوع پیوسته که ۱۴ فقره از این تعداد کشف و متهمان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ادامه داد: عمده این قتل‌ها در درگیری و نزاع خانوادگی رخ داده و برخی موارد نیز مربوط به اتباع بیگانه و افاغنه در استان یزد بوده است.

وی همچنین با اشاره به تلاش نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت در جامعه افزود: پرونده دو فقره قتل نیز در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال بررسی برای شناسایی و دستگیری عامل و یا عوامل قتل است.

امان‌اللهی با اشاره به کشفیات پلیس در حوزه سرقت و دستگیری سارقان در استان یزد گفت: در بهمن ماه تعداد ۲۲۹ نفر از سارقان در استان یزد شناسایی و دستگیر شدند.

وی همچنین بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۳۸ باند و ۱۰۹ نفر در حوزه سرقت در استان یزد شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی عنوان کرد: همچنین تعداد چهار باند سرقت به شیوه دیلم‌زنی در استان یزد کشف و منهدم شد که اعضای این باند به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرماندهی نیروی انتظامی استان یزد با اشاره به کاهش ۵۱ درصدی سرقت از منازل در یزد بیان داشت: تعداد زیادی سارق نیز در زمینه سرقت از منازل شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه ۳۱ نفر نیز در زمینه سرقت تجهیزات داخل خودرو دستگیر شده‌اند، افزود: بی‌توجهی مردم در امنیت خودرو باعث کمین سارقان و سرقت تجهیزات خودرو می‌شود.

امان‌اللهی همچنین به دستگیری سارقان کابل‌های برق در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمینه نیز تعداد چهار نفر شناسایی و دستگیر شدند که عمده سرقت این افراد در شهرستان مهریز بوده است.

وی ارزش ریالی کابل‌های سرقتی را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و خواستار همکاری و اطلاع‌رسانی مردم در این زمینه شد.

فرماندهی نیروی انتظامی استان یزد در ادامه این نشست از کشف ۱۰ هزار و ۹۳۵ لیتر انواع فرآورده‌های نفتی قاچاق در استان خبر داد.

وی همچنین با اشاره به برخورد پلیس با جرایم مالی و اقتصادی در سطح استان گفت: در این زمینه نیز طی بهمن ماه ۲۵ نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان یزد عنوان کرد: در این زمینه دو نفر به اتهام تصرف در بیش از ۳۶۱ هزار متر مربع اراضی ملی دستگیر و در مراجع قضایی تشکیل پرونده شده است.

امان‌اللهی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع تهاجم فرهنگی و برنامه‌های ماهواره‌ای با تاکید بر برخورد با توزیع‌کنندگان گفت: ۲۰ هزار و ۹۸۵ قلم انواع تجهیزات ماهواره‌ای در سطح استان یزد کشف و ضبط شده است.

وی از جمع‌آوری ۲ هزار و ۶۰۰ قطعه تجهیزات ماهواره‌ای از سطح منازل استان خبر داد و اعلام کرد: قاچاقچی و وارد کننده بزرگ تجهیزات ماهواره‌ای نیز در شهرستان خاتم با یک دستگاه کامیون حامل ادوات ماهواره شناسایی و دستگیر شد.

فرماندهی نیروی انتظامی استان یزد از تشکیل ۳۸۶ فقره پرونده در حوزه قاچاق کالا و مواد مخدر در استان در طول سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت نیز ۵۵ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در یزد کشف و ضبط شده است.

وی در ادامه از دستگیری ۴۰۵ قاچاقچی و توزیع کننده مواد مخدر در ماه گذشته در استان خبر داد و بیان داشت: در این زمینه نیز طی این مدت هزار و ۴۰۰ کیلو انواع مواد مخدر از سوداگران مرگ کشف و ضبط شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح مبارزه با توزیع کنندگان و خرده‌فروشان عنوان کرد: در ماه گذشته با هدف برخورد و مبارزه با توزیع مواد مخدر این طرح در استان اجرا شد که ۱۹۴ نفر در این زمینه دستگیر شدند.

وی همچنین از کشف ۱۳۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در زمان اجرای این طرح خبر داد.

امان‌اللهی بیان داشت: در مجموع در سال جاری ۱۲ تن و ۱۷۳ کیلو گرم انواع مواد مخدر در حوزه زیرپوشش استان یزد کشف شده است و ۵ هزار و ۱۹۵ نفر قاچاقچی عمده و خرده‌فروش و نیز معتادان دستگیر و روانه زندان شده‌اند.