چهارشنبه ۳ام خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۳:۰۳ بعد از ظهر

دخیل عباس زارع زاده در لسیت امضاء کنندگان طرح محدودیت خبرنگاران!!!!

کد خبر: 16318
تعداد بازدیدکننده: 154
تاریخ: ۰۹ اسفند ۱۳۹۱

 

براساس تبصره یک ماده یک این طرح، تصویربرداری اعم از فیلم و عکس از جلسات مجلس فقط در یک ساعت شروع جلسات علنی مجاز بوده و در موارد خاص با تشخیص رئیس جلسه این مدت قابل افزایش است.

به گزارش «تابناک»، تصویربرداران صدا و سیما و مجلس شورای اسلامی از این حکم مستثنی هستند. ازآنجایی که هدف اصلی این ماده محدودکردن حضور عکاسان در صحن علنی با مخالفت سایر نمایندگان نیز مواجه شد. البته کلیات این طرح موافقت و مخالفت‌های جدی نیز داشت.

ولی نقطه جالب که در این بین دیده می،شود اسامی برخی از نماینگان که از مضا کنندگان طرح نیز هستند ولی در صحن علنی مخالف این طرح صحبت مکنند است، نکته ای که امروز مهدی کوچک زاده مخالف اصلی این طرح نیز امروز به آن اشاره کرد و گفت:در تبصره طرح ارائه شده برای اصلاح آیین نامه داخلی مجلس درخصوص فعالیت عکاسان در مجلس تعدادی از دوستان امضا کرده اند اما اکنون آقای بائوج لاهوتی که از امضاکنندگان آن است، به عنوان مخالف نیز صحبت می کند.

نماینده مردم تهران افزود: من به عنوان متهم اصلی این طرح معرفی شده ام اما آقایان قادری و ندیمی که از امضاکنندگان این طرح هستند علیه آن مصاحبه می کنند.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: ای خبرنگاران بدانید با چه کسانی طرف هستید! این چه فضایی است که در مجلس به وجود آمده است که امضاکنندگان طرح، مخالف آن صحبت می کنند.

حضور عکاسان و فیلمبرداران در مجلس تداوم می‌یابد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس پس از بحث و مذاکره چند ساعته پیرامون ماده یک این طرح که حضور تصویربرداران و عکاسان رسانه‌ها را محدود می‌کرد، در نهایت به این نتیجه رسیدند که تصویربرداران و عکاسان رسانه‌ها طبق روال جاری در مجلس حضور یابند.

بر اساس پیشنهاد کمیسیون تدوین آیین‌نامه قرار بود تصویربرداران و عکاسان رسانه‌ها به جز تصویربرداران و عکاسان صداوسیما و خانه ملت، فقط یک ساعت اول آغاز جلسه علنی مجلس اجازه داشته باشند در صحن علنی مجلس حضور یابند اما پس از ارائه پیشنهادات موافق نمایندگان مبنی بر تداوم حضور عکاسان و فیلمبرداران مجلس در نهایت به این نتیجه رسید که فیلمبرداران و عکاسان رسانه‌ها طبق روال جاری در مجلس حضور یافته وبه تهیه فیلم و عکس بپردازند.

بر اساس مصوبه مجلس، تصویربرداری اعم از فیلم و عکس از جلسات مجلس تداوم خواهد یافت.

از ۲۱۷ نماینده حاضر در جلسه، ۱۱۸ رای موافق، ۴۵ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع، اصل ماده یک طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس از این طرح حذف شد.

به این ترتیب عکاسان و فیلمبرداران طبق روال فعلی در مجلس حضور خواهند یافت.

۶ نظر

 1. مخالف می‌گه:

  فکر کنم حق با امضا کنندگان طرح باشه آخه آقایون میخوان تو مجلس چرت بزنند

 2. محمد رضا می‌گه:

  آقایان خبر نگار زمان استیضاح وزیر تعاون را یاد بیارید که آقای زارع زاده در حال خوش وبش با رئیس مجلس بود که شما انواع واقسام تفسیر ها را از زبان او بیان کردید و حالا او هم تلافی کرد. چیزی که عوض داره گله نداره داداش

 3. حسن غلوم می‌گه:

  در برخی موارد حق با نمایندگان است
  اما این طرح یعنی محدویت کردن آزادی بیان و محدودیت اطلاع رسانی آزاد.

 4. شمع بي زبان می‌گه:

  مطمئن باشید هرچه رسانه های جمعی محدودتر بشوند فساد و خلاف بیشتر خواهد شد

 5. حسین علی می‌گه:

  اینجا دید نمایندگان نسبت به رسانه مشخص میشود

 6. داداشی می‌گه:

  در بالا آمده : از ۲۱۷ نماینده حاضر در جلسه، ۱۱۸ رای موافق، ۴۵ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع، ،،،، ۱۷۶=۱۳+۴۵+۱۱۸ ،،، احتمالا با این آماری که شما دادید ۴۱ نفر بقیه تا بشوند ۲۱۷ نفر خواب بودند !! دقت کنید